Lisatud: 13. juuli 2010

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

13Jul2010 Eestis on visiidil Saksamaa põllumajandusminister Ilse Aigner

 

Eestit külastab täna ja homme Saksamaa põllumajandusminister Ilse Aigner kellega arutatakse peamiselt Euroopa Liidu (EL) ühise põllumajanduspoliitika (ÜPP) tulevikku. Muuhulgas külastab Aigner ka piimatootmisettevõtet AS Pakar.

Eesti põllumajandusminister Helir-Valdor Seedri sõnul on ELi suurte ja väikeste riikide huvid põllumajandusküsimustes paratamatult mõnevõrra erinevad. „Usun, et Aigner saab selle külaskäigu raames parema pildi väikeriigi eripäradest ja huvidest, mis võimaldab meil edaspidi veelgi paremini koostööd teha ja ühishuvisid kaitsta."

Kahe riigi ministrite ametlik kohtumine toimub täna pärastlõunal ning selle peamiseks teemaks ongi ÜPP tulevik pärast 2013. aastat, mille kujundamisel on Saksamaa üks juhtivaid riike. Eesti toetab reformi ning seisab selle käigus erinevate liikmesriikide toetusmäärade ühtlustamise ning nende sidumise eest avalikkusele pakutavate hüvede ja teenustega.

Kolmapäeva hommikul külastab Aigner muuhulgas Tallinna külje all Jüris asuvat AS Pakari lüpsilauta. Pakari lüpsikari on ligi 300 looma suurune ning laut on varustatud lüpsirobotitega. „Robotlautu on vähe mitte ainult Eestis vaid terves Euroopas, mistõttu on tegemist küllaltki ainulaadsega laudaga ka Saksamaa mõistes," märkis Seeder.

Lisainformatsioon:
Hindrek Riikoja
Avalike suhete osakond
Tel: 6256 255, 53 030 865
e-mail: hindrek.riikoja@agri.ee

 

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Arvamuse bänner Infokeskus