Uudised

Eestis on registreeritud 34 glüfosaati sisaldavat taimekaitsevahendit. Põllumajandusamet seadis neile kõigile müügi ja kasutuse piirangud.
Euroopa Komisjon võttis vastu rakendusmääruse, mille alusel võib glüfosaati kasutada veel vähemalt 5 aastat, kuid erilist tähelepanu pööratakse käitlejate ja hobikasutajate kaitsele ning saagikoristuseelse kasutuse vastavusele headele põllumajandustavadele. Sellest tulenevalt seadis Põllumajandusamet täiendavad müügi- ja kasutuspiirangud.
Glüfosaati sisaldavate taimekaitsevahendite kasutus koolialadel, laste mänguväljakutel ning tervishoiuasutuste vahetus läheduses on keelatud. Edaspidi on vabamüügis ehk väikeaiapidajale kättesaadavad ainult need preparaadid, mille pakendid on suurusega kuni ja kaasa arvatud 1 liiter. Suuremad pakendid on mõeldud vaid professionaalsele kasutajale, kes omab kehtivat taimekaitsetunnistust. Keelatud on koristuseelne kasutus saagi närvutamise või kuivatamise eesmärgil. Seetõttu on osadel toodetel eemaldatud ka mitmed kasutusalad, nt teraviljade, herne, oa kuivatamine.
Vastavalt Euroopa Liidu reeglitele on Põllumajandusamet andnud taimekaitsevahendite olemasolevate laovarude müügiks ja kasutamiseks 6 kuud. Alates 1. detsembrist 2018 on lubatud müüa vaid tooteid, mille märgistus on viidud kooskõlla muudetud kasutustingimustega. Samuti tohib selliseid tooteid kasutada üksnes vastavalt uutele kasutustingimustele.
Põllumajandusamet täiendas ka kõiki glüfosaati sisaldavate taimekaitsevahendite infolehti teabega, mis keelab neid pritsida põllumajanduskultuuride õitsemise ajal ja ka siis, kui töödeldaval alal esineb õitsvat umbrohtu.
Lähem info:
Eva Lind
nõunik, taimekaitse ja väetise osakond
Põllumajandusamet
Eva.Lind@pma.agri.ee
Tel 671 2619
Uudised |
Maaeluminister Tarmo Tamm andis täna Maaeluministeeriumis toimunud Eesti Vabariigi 101. aastapäevale pühendanud aktusel põllumajanduse ja maaelu edendajatele üle 3 ministeeriumi kuldmärki ja 33 hõbemärki.
avatud taotlusvoorud |
Leader-meetme raames antav projektitoetus (MAK 2014-2020 meede 19.2, 19.3)
Piima- ja piimatoodete sektori tootmise kavandamise kokkulepped
Lõssipulbri müük sekkumisvarudest 2018
Kalanduspiirkonna kohaliku arengu strateegia rakendamine (EMKF meede 3.3 projektitoetus) 2016-2019
Algatusrühma koostöötegevused (EMKF meede 3.4) 2016-2019
Integreeritud mereseire arendamise toetus (EMKF meede 8.1) 2018 teine taotlusvoor