Lisatud: 08. september 2010

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

08Sep2010 Eestil on Venemaale jagada põllumajandusalast kogemust

Nädala alguses Moskvas toimunud rahvusvahelisel konverentsil tõdeti, et Venemaa põllumajanduse ees seisab hulk väljakutseid ja probleeme, mille lahendamisele saaks Eesti oma kogemusi jagades kaasa aidata.

„Suureneva toiduainete nõudluse tõttu seisab kogu maailma põllumajandus täna uute väljakutsete ees," rääkis Moskvas konverentsil osalenud põllumajandusministeeriumi asekantsler Andres Oopkaup. „Lisaks vajab Venemaal lahendamist hulk siseprobleeme, millega ka meie oleme silmitsi seisnud."

Venemaa põllumajanduses külvab täna segadust näiteks põllumajandusmaa omandi küsimus ning raskusi tekitab pidev krediidinappus. Viimast aitaks kindlasti lahendada Eestis toimiv kevadkülvilaenu süsteem. Suureks väljakutseks on Venemaale ka teravilja transpordiga seotud probleemistiku lahendamine, sest suurte vahemaade tõttu on vilja vedamine põllumeestele väga kalliks muutunud.

„Eesti on kindlasti valmis Venemaaga oma kogemusi jagama, sest oleme ise sarnastele probleemidele lahendusi otsinud ja need paljus ka leidnud," rääkis Oopkaup.

Eestil ei ole täna Venemaaga põllumajandusalast koostöölepingut. Viimati kohtusid Eesti ja Venemaa põllumajandusministrid tänavu jaanuaris Berliinis ning toona otsustati vastav leping tulevikus sõlmida.

Uudised

Maaeluministeerium saatis kooskõlastusringile mesilaspere toetuse eelnõu. Mesilasperede pidajate toetamine aitab kaasa bioloogilise mitmekesisuse säilitamisele ja põllumajanduskultuuride saagikuse kasvule.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner