Lisatud: 27. juuni 2014

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

27Jun2014 Eesti toidu väljakult leiab tuntud toidumärkidega pärjatud kohalikke tooteid

Laulupeo raames Tallinna Lauluväljakule kerkival Eesti toidu väljakul saab 3.-6. juulini proovida tooteid, millele on omistatud Tunnustatud Eesti Maitse, Eestis Kasvatatud, Eesti Parima Toiduaine või Eesti mahepõllumajanduse märgid.

„Vähemalt iga kolmas ostja vaatab esmakordsel ostmisel pakendil olevat infot ja suurt tähelepanu pööratakse pakendil esitatud toidumärkidele," ütles Kadi Raudsepp, kes veab Põllumajandusministeeriumis Eesti toidu väljaku projekti. „Ka Eesti toidu väljakul on esindatud valik tuntud Eesti toidumärke kandvaid toidutooteid, sest just need märgid aitavad esile tuua olulist infot toote päritolu ja tootmisviisi kohta.“

Eesti toidu väljakult leiab järgmiste märkidega tooteid:

  • Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja poolt välja antava ja eestimaisele põhitoorainele viitava „Tunnustatud Eesti Maitse“ ehk nn pääsukesemärgiga tooted.
  • Eesti Toiduainetööstuse Liidu poolt Eesti toidutööstuse uute huvitavate ja innovaatiliste toodete tunnustamisele suunatud konkursi „Eesti Parim Toiduaine“ edukalt läbinud tooted.
  • Eesti Aiandusliidu poolt välja antava märgiga „Eestis kasvatatud“ värsked kohalikud aiasaadused.
  • Eesti mahetooteid tähistava ökomärgiga tooted.

Põllumajandusministeerium toob Eesti toidu laulupeole koostöös piirkondlike toiduvõrgustike, Eesti Peakokkade Ühenduse, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja, Eesti Aiandusliidu ja Eesti Toiduainetööstuse Liiduga.

Eesti toidu väljak jääb Mere väravatest lauluväljakule tulles paremat kätt.

 

Pikemalt saab Eesti toidu arengukava ja väljaku kohta lugeda:  

www.agri.ee/eestitoit ja www.facebook.com/Eestitoit.

Võta üritusest osa ka Facebookis : https://www.facebook.com/events/233866543474788/

 

Loe ka:

Laulupeol saab proovida Eesti erinevate piirkondade maitseid – http://www.agri.ee/et/uudised/laulupeol-saab-proovida-eesti-erinevate-piirkondade-maitseid

Eesti toit läheb laulupeole – http://www.agri.ee/et/uudised/eesti-toit-laheb-laulupeole

 

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus bronn-vaike Arvamuse bänner