Lisatud: 29. aprill 2014

Viimati muudetud: 29. aprill 2014

A A A
Prindi rss

Uudised

29Apr2014 Eesti teraviljatööstuste käive kasvas mullu 13%

Eesti teravilja töötleva tööstuse müügitulu kasvas 2013. aastal 371,2 miljoni euroni, mis tähendab 13%-list suurenemist võrreldes aasta varasemaga, selgub Põllumajandusministeeriumis valminud ülevaatest.

„Teraviljatööstuse müügitulu kasv oli eelmisel aastal kiirem kui toiduainetööstuses keskmiselt,“ rääkis Põllumajandusministeeriumi kaubanduse ja põllumajandussaadusi töötleva tööstuse osakonna juhataja Taavi Kand. Tema sõnul toetas kasvu eelkõige õlitööstuse müügitulu suurenemine. „Augustis avas rapsiõlitootja Scanola Baltic AS uue tootmisüksuse, mis võimaldas tootmismahte tõsta ja seeläbi ka müüki suurendada,“ selgitas Kand.

Teravilja töötleva tööstuse 371,2 miljoni euro suuruse müügitulu juures teeniti Statistikaameti lühiajastatistika andmetel 19,7 miljonit eurot kasumit. Statistikaameti esialgsetel andmetel eksportisid teraviljatööstused 2013. aastal toodangut 125,6 miljoni euro väärtuses, mis on aasta varasemast 30% enam.

Teraviljatööstustesse investeeriti mullu 24,1 miljonit eurot, enamik sellest masinatesse ja seadmetesse (v.a arvutid ja transpordivahendid) (63,4 %). Investeeringutes oli kõige suurem osakaal pagaritööstustel, mis investeerisid 12,4 miljoni euro eest.

Eesti teraviljatööstussektoris tegutses Statistikaameti lühiajastatistika andmetel 2013. aasta lõpu seisuga 152 ettevõtet, kus töötas kokku 2971 inimest. See moodustas 21,5 % toiduainetööstuses hõivatud inimestest.

Ülevaates käsitleti teraviljatööstusena taimse õli, jahu, loomasööda ja pagaritoodete tootjaid.

Ülevaate leiab http://www.agri.ee/public/juurkataloog/TOIDUAINETOOSTUS/2013/teraviljatoostus-ylevaade-2013-04.pdf

 

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner