Lisatud: 14. aprill 2015

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

14Apr2015 Eesti Telekom annab vabakasutusse ärisektorile suunatud tarkvara

Eesti Telekom töötas välja Java tehnoloogiatel põhineva uudse töövoomootori TWE ja avalikustab selle tasuta (open-source) tarkvarana. Töövoomootor võimaldab realiseerida ja käitada pikaealisi, tund kuni mitu aastat töötavaid automaatseid äriprotsesse (töövooge). Avalikustamise eesmärgiks on leida töövoomootorile ka teisi kasutajaid, kes aitaksid seda ühiselt edasi arendada ning ajakohasena hoida.

„Automatiseerimisest on kõige suurem kasu sagedasti korratavate protsesside puhul, mis vajavad täpset reeglite jälgimist ja on käsitsi läbi viies töömahukad ning kulukad. Näiteks keerukate taotluste ja hangete menetlemine, pikale venivate raamatupidamisprotsesside haldamine, kohtumenetluste jälgimine, jne,“ selgitas Eesti Telekomi tuumiksüsteemide arenduse osakonna juhataja Ivar Hütt.

Tema kinnitusel on töövoomootor TWE hetkel väga heas seisukorras. Kuna aga ümbritsev tehnoloogia pidevalt areneb ja muutub, tuleb mootorit järgnevatel aastatel pidevalt ajakohastada.

„Eesti Telekomi soov on, et uute kasutajate poolt tehtavad töövoomootori parendused ja täiendused lisataks ka TWE projekti kesksesse koodihoidlasse,“ lisas Hütt.

Esimesena plaanib töövoomootori kasutusele võtta Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet (PRIA) ning kasutada seda erinevate toetustaotluste menetlemisel.

PRIA infotehnoloogia osakonna juhataja Imre Lalli sõnul menetleb PRIA aastas üle 60 eri liigi toetusi ning ametile esitatakse ligikaudu 40 000 toetustaotlust aastas. Seetõttu on taotluste menetlemisel väga oluline teha võimalikult suur osa ära automaatselt.

„Tähtis on, et menetlusprotsessis säiliks läbipaistvus, paindlikkus ja sellesse saaks vajadusel käsitsi sekkuda. Nende eesmärkide täitmiseks on PRIA alustanud TWE töövoomootori kasutuselevõtmist, sest see tehnoloogia on loodud just selliste küsimuste lahendamiseks.“

PRIAs hakkab töövoomootorit toetuste menetlemise infosüsteemi integreerima lepingupartner Nortal AS.

Soovijad saavad töövoomootoriga TWE tutvuda siin.

 

Eesti Telekomi pressiteade

 

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner