Lisatud: 14. aprill 2015

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

14Apr2015 Eesti Telekom annab vabakasutusse ärisektorile suunatud tarkvara

Eesti Telekom töötas välja Java tehnoloogiatel põhineva uudse töövoomootori TWE ja avalikustab selle tasuta (open-source) tarkvarana. Töövoomootor võimaldab realiseerida ja käitada pikaealisi, tund kuni mitu aastat töötavaid automaatseid äriprotsesse (töövooge). Avalikustamise eesmärgiks on leida töövoomootorile ka teisi kasutajaid, kes aitaksid seda ühiselt edasi arendada ning ajakohasena hoida.

„Automatiseerimisest on kõige suurem kasu sagedasti korratavate protsesside puhul, mis vajavad täpset reeglite jälgimist ja on käsitsi läbi viies töömahukad ning kulukad. Näiteks keerukate taotluste ja hangete menetlemine, pikale venivate raamatupidamisprotsesside haldamine, kohtumenetluste jälgimine, jne,“ selgitas Eesti Telekomi tuumiksüsteemide arenduse osakonna juhataja Ivar Hütt.

Tema kinnitusel on töövoomootor TWE hetkel väga heas seisukorras. Kuna aga ümbritsev tehnoloogia pidevalt areneb ja muutub, tuleb mootorit järgnevatel aastatel pidevalt ajakohastada.

„Eesti Telekomi soov on, et uute kasutajate poolt tehtavad töövoomootori parendused ja täiendused lisataks ka TWE projekti kesksesse koodihoidlasse,“ lisas Hütt.

Esimesena plaanib töövoomootori kasutusele võtta Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet (PRIA) ning kasutada seda erinevate toetustaotluste menetlemisel.

PRIA infotehnoloogia osakonna juhataja Imre Lalli sõnul menetleb PRIA aastas üle 60 eri liigi toetusi ning ametile esitatakse ligikaudu 40 000 toetustaotlust aastas. Seetõttu on taotluste menetlemisel väga oluline teha võimalikult suur osa ära automaatselt.

„Tähtis on, et menetlusprotsessis säiliks läbipaistvus, paindlikkus ja sellesse saaks vajadusel käsitsi sekkuda. Nende eesmärkide täitmiseks on PRIA alustanud TWE töövoomootori kasutuselevõtmist, sest see tehnoloogia on loodud just selliste küsimuste lahendamiseks.“

PRIAs hakkab töövoomootorit toetuste menetlemise infosüsteemi integreerima lepingupartner Nortal AS.

Soovijad saavad töövoomootoriga TWE tutvuda siin.

 

Eesti Telekomi pressiteade

 

Uudised

Euroopa Kontrollikoda on 2019.a. aasta alguses avaldanud oma eriaruande 01/2019 „Võitlemine pettustega ELi raha kasutamisel: vajadus tegutseda“. Kontrollikoda on Euroopa Liidu sõltumatu audiitor ja annab hinnangu nii Euroopa Komisjoni kui ka liikmesriikide süsteemidele. Kontrollikoja eriaruande hinnangul peaks EL tugevdama võitlust pettuste vastu ja anti mitmeid soovitusi, kuidas tuleks pettustevastast süsteemi

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus Arvamuse bänner bronn-vaike