Lisatud: 19. oktoober 2004

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

19Okt2004 Eesti tegi ettepaneku lülitada koolipiima nimekirja ka maitsestatud piimatooted ja keefir

"Me peame oluliseks piimatoodete nomenklatuuri laienemist, mis arvestaks ka rahvuslikke traditsioone ja toitumisharjumusi,” ütles põllumajandusminister Ester Tuiksoo. Enamus liikmesriike olid Eesti seisukohaga nõus. 

 

Koolipiima toetuse eesmärk on suurendada piimatarbimist. Seetõttu toetas Eesti ka Taani ettepanekut muuta koolipiima skeem paindlikumaks, luues liikmesriikidele võimaluse soovi korral skeemi raames toetada ka väherasvaseid tooteid. Taani teiseks ettepanekuks oli muuta koolipiima skeemi rakendamine liikmesriikidele vabatahtlikuks. Koolipiima skeemi on ka varem muudetud, kuid see vajaks veel edasi arendamist, arvestades Euroopa Liidu laienemist ning liikmesriikide erinevaid vajadusi.

 

Koolipiima skeemi laiendamist arutati Põllumajanduse ja Kalanduse Nõukogus ühe päevakorra punktina Taani delegatsiooni ettepanekul. Nõukogu konkreetseid otsuseid ei teinud, samuti ei lepitud kokku ka tulevast ajakava koolipiima küsimuse menetlemisel. Edasine initsiatiiv peab tulema Euroopa Komisjonilt, kellel on Euroopa põllumajandusministrite soov teada.

 

 

Põllumajandusministeerium
Pressibüroo
Tel 625 6254; 625 6110

 

Uudised

Eile, 13. novembril toimus Maaeluministeeriumis arutelu mesindussektori esindajatega. Kohtumisel räägiti mesilaspere toetusest ning arutleti uue perioodi mesindusprogrammi ettevalmistamise teemal.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner