Lisatud: 19. oktoober 2004

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

19Okt2004 Eesti tegi ettepaneku lülitada koolipiima nimekirja ka maitsestatud piimatooted ja keefir

"Me peame oluliseks piimatoodete nomenklatuuri laienemist, mis arvestaks ka rahvuslikke traditsioone ja toitumisharjumusi,” ütles põllumajandusminister Ester Tuiksoo. Enamus liikmesriike olid Eesti seisukohaga nõus. 

 

Koolipiima toetuse eesmärk on suurendada piimatarbimist. Seetõttu toetas Eesti ka Taani ettepanekut muuta koolipiima skeem paindlikumaks, luues liikmesriikidele võimaluse soovi korral skeemi raames toetada ka väherasvaseid tooteid. Taani teiseks ettepanekuks oli muuta koolipiima skeemi rakendamine liikmesriikidele vabatahtlikuks. Koolipiima skeemi on ka varem muudetud, kuid see vajaks veel edasi arendamist, arvestades Euroopa Liidu laienemist ning liikmesriikide erinevaid vajadusi.

 

Koolipiima skeemi laiendamist arutati Põllumajanduse ja Kalanduse Nõukogus ühe päevakorra punktina Taani delegatsiooni ettepanekul. Nõukogu konkreetseid otsuseid ei teinud, samuti ei lepitud kokku ka tulevast ajakava koolipiima küsimuse menetlemisel. Edasine initsiatiiv peab tulema Euroopa Komisjonilt, kellel on Euroopa põllumajandusministrite soov teada.

 

 

Põllumajandusministeerium
Pressibüroo
Tel 625 6254; 625 6110

 

Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm allkirjastas mesilaspere toetuse määruse. Mesilasperede toetus aitab kaasa bioloogilise mitmekesisuse säilitamisele ja põllumajanduskultuuride saagikuse kasvule.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus Arvamuse bänner bronn-vaike