Lisatud: 16. aprill 2012

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

16Apr2012 Eesti teadlased osalevad partnerina teaduse ühiskavandamise initsiatiivi “Põllumajandus, toiduga varustatus ja kliimamuutused” algatatud pilootprojektis.

Põllumajandusministeerium eraldab 2012. aastal Eesti teadusgrupile 30 000 eurot.

Tegevus toob kokku 67 uurimisrühma 17 riigist sh Eestist. Ühiskavandamise eesmärk on iseloomustada Euroopa toiduga kindlustatuses kliimamuutuse tõttu toimuvaid muutusi ja tõhustada kohandumisvõimet kliimamuutuse mõju modelleerimise kaudu. Selle ulatusliku projekti kogumaksumus on hinnanguliselt ligi 15 miljonit eurot.

Eile andis teaduse ühiskavandamise initsiatiiv ”Põllumajandus, toiduga kindlustatus ja kliimamuutused” FACCE - JPI teada esimese ühise tegevuse finantseerimise heakskiitmisest.

Euroopa Nõukogu poolt 2010. a oktoobris heaks kiidetud teaduse ühiskavandamise initsiatiivi ”Põllumajandus, toiduga kindlustatus ja kliimamuutused” FACCE-JPI eesmärk on tegelda kliimamuutuse oludes säästva põllumajanduse kaudu küllaldaselt kvaliteetset toitu ning kaasates 21 Euroopa riiki.

See initsiatiiv algatati eesmärgiga tugevdada Euroopa teadusuuringute panust, pidades silmas maailma elanikkonna eeldatavat suurenemist sajandi keskpaigaks üheksa miljardini ning järjest suurenevat nõudlust toidu, sööda, kiu ja biokütuste järele muutuva kliima ja rangemate keskkonnanõuete tingimustes.

Vaadake lisa FACCE – JPI veebilehel: www.faccejpi.com.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus Arvamuse bänner bronn-vaike