Lisatud: 25. aprill 2013

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

25Apr2013 Eesti Taimekasvatuse Instituut alustab tööd juulis

1. juulist 2013 alustab tööd Eesti Taimekasvatuse Instituut, mis ühendab senise Jõgeva Sordiaretuse Instituudi ja Eesti Maaviljeluse Instituudi valdkonnad ning võimaldab edaspidi mahukamaid teadus- ja rakendusuuringuid. 

Täna valitsuse istungil heaks kiidetud instituutide liitmise tulemusena koondatakse ühte asutusse sortide ja agrotehnoloogiaga tegelemine, korraldatakse ümber struktuur ja finantseerimine, et luua suuremad uurimisgrupid ja kasvaks võimekus teadustöö tegemisel. 

“Nende ümberkorraldustega loome põllumajandusteaduse arenguks paremad võimalused – kasutame efektiivsemalt olemasolevaid ressursse, loome paremad tingimused väliskoostööks ja väldime dubleerimist,” ütles põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder

Ümberkorraldustega on plaanis suurendada koostööd ka ülikoolidega, et kaasata uurimisteemade läbiviimisse enam noorteadlasi ja tagada tegevusvaldkondade jätkusuutlikkus. “Nii saame tugevdada alus- ja rakendusuuringute vahelist seost,” sõnas Seeder.

Eesti Taimekasvatuse Instituudis hakkab esialgse plaani järgselt olema üheksa üksust – neli teadus- ja arendusüksust (agrotehnoloogia, sordiaretus, taimekaitse ja taimebioloogia), geenipank, seemnekeskus, arendus- ja haldusosakonnad ning juhtkond. 

Valitsuse tänase korraldusega moodustab põllumajandusminister instituutide ümberkorraldamiseks komisjoni, mis alustab tööd 1. mail ja lõpetab 16. juunil 2013. Eesti Taimekasvatuse Instituut alustab tööd 1. juulist 2013.  

 

Uudised

Eile, 13. novembril toimus Maaeluministeeriumis arutelu mesindussektori esindajatega. Kohtumisel räägiti mesilaspere toetusest ning arutleti uue perioodi mesindusprogrammi ettevalmistamise teemal.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus bronn-vaike Arvamuse bänner