Lisatud: 25. aprill 2013

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

25Apr2013 Eesti Taimekasvatuse Instituut alustab tööd juulis

1. juulist 2013 alustab tööd Eesti Taimekasvatuse Instituut, mis ühendab senise Jõgeva Sordiaretuse Instituudi ja Eesti Maaviljeluse Instituudi valdkonnad ning võimaldab edaspidi mahukamaid teadus- ja rakendusuuringuid. 

Täna valitsuse istungil heaks kiidetud instituutide liitmise tulemusena koondatakse ühte asutusse sortide ja agrotehnoloogiaga tegelemine, korraldatakse ümber struktuur ja finantseerimine, et luua suuremad uurimisgrupid ja kasvaks võimekus teadustöö tegemisel. 

“Nende ümberkorraldustega loome põllumajandusteaduse arenguks paremad võimalused – kasutame efektiivsemalt olemasolevaid ressursse, loome paremad tingimused väliskoostööks ja väldime dubleerimist,” ütles põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder

Ümberkorraldustega on plaanis suurendada koostööd ka ülikoolidega, et kaasata uurimisteemade läbiviimisse enam noorteadlasi ja tagada tegevusvaldkondade jätkusuutlikkus. “Nii saame tugevdada alus- ja rakendusuuringute vahelist seost,” sõnas Seeder.

Eesti Taimekasvatuse Instituudis hakkab esialgse plaani järgselt olema üheksa üksust – neli teadus- ja arendusüksust (agrotehnoloogia, sordiaretus, taimekaitse ja taimebioloogia), geenipank, seemnekeskus, arendus- ja haldusosakonnad ning juhtkond. 

Valitsuse tänase korraldusega moodustab põllumajandusminister instituutide ümberkorraldamiseks komisjoni, mis alustab tööd 1. mail ja lõpetab 16. juunil 2013. Eesti Taimekasvatuse Instituut alustab tööd 1. juulist 2013.  

 

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus Arvamuse bänner bronn-vaike