Lisatud: 25. veebruar 2013

Viimati muudetud: 25. veebruar 2013

A A A
Prindi rss

Uudised

25Veebr2013 Eesti soovib põllumajandustoetuste saajate avalikustamist

Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder osaleb täna Brüsselis toimuval Euroopa Liidu põllumajandus- ja kalandusministrite nõukogul, kus põllumajanduspoliitika reformipaketist on arutlusel toetuste avalikustamine ning toetusõiguste süsteem.

„Eesti seisukoht on, et toetused tuleks avalikustada kõigi toetusesaajate kohta,“ ütles põllumajandusminister Seeder. „Toetuse näol on tegemist maksumaksja rahaga ning kõiki põllumajandustootjaid tuleks käsitleda võrdselt. Samas tuleb leida tasakaal info kättesaadavuse ja isikuandmete kaitse vahel“.

Reformipaketist oli arutlusel ka Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrus, millega kehtestatakse põllumajandustootjatele makstavate otsetoetuste eeskirjad. Eesti jaoks tähendaks määruse sellisel kujul vastu võtmine ühtsetelt pindalatoetustelt üleminekut toetusõiguste süsteemile.

„Ühtne pindalatoetus on oluliselt lihtsam ja läbipaistvam süsteem,“ sõnas Seeder. „Võib-olla peaks kogu Euroopa Liit loobuma hoopis toetusõiguste süsteemist ning hakkama rakendama tulevikus ühtset pindalatoetust? Lihtsustamise seisukohast oleks see kindlasti õige samm.“

Tänasel koosolekul kokkulepet ei saavutatud ning arutelud jätkuvad märtsis, kui eesistuja loodab jõuda kompromissini kogu paketi osas.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus