Lisatud: 25. veebruar 2013

Viimati muudetud: 25. veebruar 2013

A A A
Prindi rss

Uudised

25Veebr2013 Eesti soovib põllumajandustoetuste saajate avalikustamist

Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder osaleb täna Brüsselis toimuval Euroopa Liidu põllumajandus- ja kalandusministrite nõukogul, kus põllumajanduspoliitika reformipaketist on arutlusel toetuste avalikustamine ning toetusõiguste süsteem.

„Eesti seisukoht on, et toetused tuleks avalikustada kõigi toetusesaajate kohta,“ ütles põllumajandusminister Seeder. „Toetuse näol on tegemist maksumaksja rahaga ning kõiki põllumajandustootjaid tuleks käsitleda võrdselt. Samas tuleb leida tasakaal info kättesaadavuse ja isikuandmete kaitse vahel“.

Reformipaketist oli arutlusel ka Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrus, millega kehtestatakse põllumajandustootjatele makstavate otsetoetuste eeskirjad. Eesti jaoks tähendaks määruse sellisel kujul vastu võtmine ühtsetelt pindalatoetustelt üleminekut toetusõiguste süsteemile.

„Ühtne pindalatoetus on oluliselt lihtsam ja läbipaistvam süsteem,“ sõnas Seeder. „Võib-olla peaks kogu Euroopa Liit loobuma hoopis toetusõiguste süsteemist ning hakkama rakendama tulevikus ühtset pindalatoetust? Lihtsustamise seisukohast oleks see kindlasti õige samm.“

Tänasel koosolekul kokkulepet ei saavutatud ning arutelud jätkuvad märtsis, kui eesistuja loodab jõuda kompromissini kogu paketi osas.

Uudised

Taotluste vastuvõtt kestis 2. märtsist 21. märtsini ja PRIAle laekus sel ajal 3152 taotlust, mida on 153 võrra vähem kui möödunud aastal. Piimalehma kasvatamise otsetoetust saab taotleda hilinenult veel 15. aprillini, aga siis väheneb toetus 1% võrra iga hilinetud tööpäeva kohta.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus Arvamuse bänner bronn-vaike