Lisatud: 14. jaanuar 2010

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

14Jan2010 Eesti otsib arenguabi andmiseks partnereid

Eesti keskendub reedel Berliinis algaval maailma ühel suurimal toidu- ja põllumajandusmessil Grüne Woche oma toidukultuuri tutvustamisele ning arenguabi vallas koostöövõimaluste leidmisele.

Kümnepäevane Grüne Woche ehk Roheline Nädal on ühest küljest Euroopa suurim mess riikidele oma toidu ja toidukultuuri tutvustamiseks, teisalt aga põllumajanduspoliitika üks olulisemaid sündmusi, kuhu oodatakse tänavu enam kui 50 riigi põllumajandusministreid.

Põllumajandusminister Helir-Valdor Seedri sõnul on Eesti delegatsiooni kohtumised messil kantud kahest peamisest eesmärgist. Need on arenguabi andmiseks koostööpartnerite leidmine ning võimalike riikidega, kellele arenguabi anda, kohtumine. „Oleme tänaseks kasvanud arenguabi saajast selle andjateks ning seda peetakse rahvusvaheliselt väga oluliseks," rääkis Seeder. „Eestil on põhjalikud kogemused Euroopa Liiduga ühinemise protsessist ning teadmised ELi ühisturu toimimisest, mille vastu on näiteks SRÜ riikidel suur huvi."

Tõenäoliselt kohtuvad tänavusel messil esmakordselt ka Eesti ja Venemaa põllumajandusministrid. Lisaks sellele on planeeritud kohtumise mitme Saksamaa liidumaa, Rootsi, Aserbaidžaani, Leedu ja teiste põllumajandusministritega.

Laupäeval osaleb Seeder ka II Berliini põllumajandusministrite tippkohtumisel, kus on teemaks põllumajanduse ja kliimamuutuste seosed, samuti osaleb Seeder samateemalisel põllumajandusministrite paneeldiskusioonil.

Poliitiliste kohtumiste kõrval on Roheline Nädal Eestile heaks võimaluseks oma toidukaupade tutvustamisel Saksamaal ning messi kümnetele tuhandetele väliskülalistele. Rahvusvaheline Roheline Nädal 2010 (Internationale Grüne Woche - IGW) toimub tänavu 75. korda ning kestab 24. jaanuarini Berliini Messikeskuses.

Eesti esineb messil seitsmeteistkümnendat korda - Eesti esindamiseks korraldatud riigihanke võitis Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda. Messil tutvustatakse Eestis toodetavaid toiduaineid ja meie toidukultuuri ning eksponeeritakse Eesti riiki tervikuna, külastajatele antakse teavet ka turismivõimaluste kohta Eestis.

100-ruutmeetrise stendi kujundus on inspireeritud meie kaunitest loodusmaastikest, meie rahvarõivamustritest ja riigilipu värvidest. Stendi kujundas disainer Marju Liigand. Messikülalistele pakutakse müügiks ja söögiks Linpeti, E-Piima, Saaremaa Piimatööstuse, Delibalti, Maag Piimatööstuse, Kõlleste Kommimeistrite, Elujõu, Meveda, Liviko, Kümmel ATMi, Balsnack Internationali, Salvesti, Põltsamaa Felixi, Viru Ranna, Pai Pagarite, Tervixi, Eesti Pagari, Kalevi, Pere Leiva Tootmise ja Ülo Pullisaare tooteid. Messikülalistele esinevad Eesti muusikud Kait Tamra, Aldo Järve ja Andrus Lehes. Messi transpordi korraldab U.P.E.X. LS.

Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm andis täna Maaeluministeeriumis toimunud Eesti Vabariigi 101. aastapäevale pühendanud aktusel põllumajanduse ja maaelu edendajatele üle 3 ministeeriumi kuldmärki ja 33 hõbemärki.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus bronn-vaike Arvamuse bänner