Lisatud: 12. juuni 2015

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

12Jun2015 Eesti Maaülikool on loonud uue magistriõppekava „Maaettevõtete strateegiline arendamine“

 

Uue õppekava eesmärgiks on suurendada maaettevõtete ja maapiirkondade ettevõtluskeskkonnaga seotud juhtide ja spetsialistide kohanemis- ja toimetulekuvõimet muutuva majanduskeskkonna tingimustega.

Kiiresti muutuv maailm esitab juhtidele kõrgemaid nõudmisi. Maal ettevõtja või juhina tegutsemine on komplitseeritum kui linnas.

Edukas juht peab mõtlema strateegiliselt, olema leidlik, tark, paindlik ja kohanemisvõimeline, suutma rakendada oma ettevõtte arendamisse nii materiaalseid kui inimressursse, partnereid kui kliente.

Erialaspetsialistist juhiks saanud vajavad reeglina juhtimiskompetentside arendamist. Kui ees ootab teatepulga üleandmine nooremale põlvkonnale, siis vajab sobiv kandidaat ka korralikku juhtimiskoolitust.

Õppekava läbinu tunnetab paremini maapiirkonna ettevõtete konkurentsivõimet mõjutavaid tegureid, oskab juhtida ja arendada ettevõtet või organisatsiooni strateegiliselt, kaasates selleks nii ettevõte siseseid kui väliseid ressursse.

Õppekava käivitatakse koostöös Tartu Ülikooli majandusteaduskonnaga. Mitmeid õppeaineid õpetavad Tartu Ülikooli professorid. Õppetöösse kaasatakse õppejõududena ka tunnustatud praktikuid ja poliitika kujundajaid, teoreetiline õpe seostatakse praktiliste probleemide lahendamisega, ettevõtete külastusega jne.

Kes on oodatud õppima?

Uus õppekava on suunatud just eelkõige maaettevõtete omanikele ja nende nii praegustele kui tulevastele juhtidele, omavalitsuste ja mittetulundusühistute juhtidele ja spetsialistidele ning põllumajanduskonsulentidele. Õppima asumise eelduseks on bakalaureuse- või magistrikraad ja vähemalt kaheaastane maaettevõtluse juhtimise või arendamisega seotud töökogemus.

Õppetöö toimub kaugõppe vormis ja ainult osakoormusega, sest heal spetsialistil või juba juhina töötaval inimesel ei ole võimalik iga päev koolis käia. Õppetöö toimub lühikeste intensiivsete sessioonidena üks kord kuus reedest pühapäevani. Õpe kestab 3 aastat ja on tasuline.

Avalduste vastuvõtt toimub 25.juuni - 7. juuli.

Kust saab rohkem informatsiooni?

Loe rohkem õppekava ja vastuvõtu tingimuste kohta EMÜ kodulehelt:

http://www.emu.ee/sisseastujale/erialad/magistrioppekavade-tutvustused/maaettevotete-strateegiline-arendamine/

Täpsemat infot sisseastumise kohta vaata: http://www.emu.ee/sisseastujale/

 

Uudised

Taotluste vastuvõtt algas 2. märtsil ja tänaseks on PRIAle laekunud 1 794 taotlust. Möödunud aastal oli taotlejaid 3 336. Piimalehma kasvatamise otsetoetust saab taotleda hilinenult veel 15. aprillini, aga siis väheneb toetus 1% võrra iga hilinetud tööpäeva kohta.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner