Lisatud: 09. aprill 2010

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

09Apr2010 Seeder: Eesti liha kvaliteeti on tunnustatud terves Euroopas

Põllumajandusminister Helir-Valdor Seederi sõnul on Eesti toidukaupade ja sealhulgas lihatoodete head kvaliteeti tunnustatud terves Euroopas, mistõttu ei ole Rimi kaubandusketi süüdistustel kvaliteedi kohta mingit alust.

„Eestlased armastavad kodumaist toidukaupa ja seetõttu oleks loomulik, et kauplused inimestele seda ka pakuvad," rääkis Seeder. „Riik ei saa ühelegi kauplusele ette kirjutada, kust ta oma kauba ostma peab, küll aga oleks elementaarne, et kauplus oma valikuid ausalt põhjendab."

Seederi hinnangul ei ole Rimi käitumise taga mitte Eesti liha kvaliteediprobleemid, vaid ettevõtte soov Eesti tootjatelt odavama hinnaga kaupa osta. „Usun, et oma hinnangu annavad sellele ka inimesed, kes poes igapäevaselt sisseoste teevad," märkis ta.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus