Lisatud: 13. august 2010

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

13Aug2010 Eesti kalanduse areng eeldab teadusasutuste koostööd

 

Tänasel kohtumisel Eesti Maaülikooli rektori Mait Klaasseniga arutas põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder ühe teemana Eesti ühtse kalanduse info-, koolitus- ja nõuandekeskuse loomisega seotud küsimusi.

Kalandussektori konkurentsivõime parandamist, kalavarude säästvat majandamist ning kalanduse valdkonnas tegutsevate ettevõtjate suurt koostöövajadust arvestades on näinud Põllumajandusministeerium vajadust luua kalanduse sektoris ühtne keskus, kust on sektori esindajatel võimalik saada kaasaegset informatsiooni, oskusteavet, koolitust ja nõuannet.

„Ministeerium loodab, et keskus käivitub Tartu Ülikooli ja Eesti Maaülikooli teadlaste ja ekspertide koostöös," nentis põllumajandusminister. „See eeldab kahe institutsiooni omavahelist kokkulepet."

Keskuse projekti rakendatakse EKFi meetme 3.1 "Ühistegevused" tegevuse "Muud ühistegevused" raames.

Keskuse esmasteks ülesanneteks on kalandusinfo veebilehe loomine, kuhu on koondatud kogu kalandussektori (kalapüük, kalakasvatus, kala töötlemine, kalakaubandus) informatsioon, kalanduse valdkonna andmete kogumine, analüüsimine ja sünteesimine ning koostöö loomine ettevõtete ja teadlastega. Samuti on esmaste plaanide hulgas kalandussektori koolitus- ja nõustamisvajaduste kaardistamine,  koolitajate ja nõustajate võrgustiku loomine ning vajalike koolitusprogrammide ja nõuandetoodete väljatöötamine.

Lisainformatsioon:
Heiki Raudla
Avalike suhete osakond
Tel. 6256 577, 530 60005

 

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus bronn-vaike Arvamuse bänner