Lisatud: 13. august 2010

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

13Aug2010 Eesti kalanduse areng eeldab teadusasutuste koostööd

 

Tänasel kohtumisel Eesti Maaülikooli rektori Mait Klaasseniga arutas põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder ühe teemana Eesti ühtse kalanduse info-, koolitus- ja nõuandekeskuse loomisega seotud küsimusi.

Kalandussektori konkurentsivõime parandamist, kalavarude säästvat majandamist ning kalanduse valdkonnas tegutsevate ettevõtjate suurt koostöövajadust arvestades on näinud Põllumajandusministeerium vajadust luua kalanduse sektoris ühtne keskus, kust on sektori esindajatel võimalik saada kaasaegset informatsiooni, oskusteavet, koolitust ja nõuannet.

„Ministeerium loodab, et keskus käivitub Tartu Ülikooli ja Eesti Maaülikooli teadlaste ja ekspertide koostöös," nentis põllumajandusminister. „See eeldab kahe institutsiooni omavahelist kokkulepet."

Keskuse projekti rakendatakse EKFi meetme 3.1 "Ühistegevused" tegevuse "Muud ühistegevused" raames.

Keskuse esmasteks ülesanneteks on kalandusinfo veebilehe loomine, kuhu on koondatud kogu kalandussektori (kalapüük, kalakasvatus, kala töötlemine, kalakaubandus) informatsioon, kalanduse valdkonna andmete kogumine, analüüsimine ja sünteesimine ning koostöö loomine ettevõtete ja teadlastega. Samuti on esmaste plaanide hulgas kalandussektori koolitus- ja nõustamisvajaduste kaardistamine,  koolitajate ja nõustajate võrgustiku loomine ning vajalike koolitusprogrammide ja nõuandetoodete väljatöötamine.

Lisainformatsioon:
Heiki Raudla
Avalike suhete osakond
Tel. 6256 577, 530 60005

 

Uudised

Eile, 13. novembril toimus Maaeluministeeriumis arutelu mesindussektori esindajatega. Kohtumisel räägiti mesilaspere toetusest ning arutleti uue perioodi mesindusprogrammi ettevalmistamise teemal.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner Infokeskus bronn-vaike