Lisatud: 17. jaanuar 2014

Viimati muudetud: 17. jaanuar 2014

A A A
Prindi rss

Uudised

17Jan2014 Eesti andis avalöögi maailma suurimale toidumessile

Toidutootmine peab kogu maailmas muutuma innovatiivsemaks, ütles põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder eile Berliinis maailma suurima toidu- ja põllumajandusmessi Grüne Woche 2014 avatseremoonial. 

"Eesti toidutootmises on edukalt põimunud puhas ja metsik loodus ning innovatsioon - see on tee, mille suunas peab põllumajandus kogu maailmas arenema," sõnas Seeder ligi 5000 kutsutud külalisele, teiste seas üle 70 riigi põllumajandusministrile peetud kõnes. 

"Oleme Eestis üles ehitanud e-riigi, aga e-toitu pole olemas. Seega toidu tootmine ja põllumajandus on asendamatud kõikjal. Mitte ainult heaolu, vaid ka rahu maailmas algab täis kõhust," rääkis Seeder. 

Avatseremoonia kultuuriprogrammis astusid üles Zetod, Estonian Voices, UMA, torupillimängijad Sandra Sillamaa ja Kätlin Jaago. Kultuuriprogrammi lavastas Teet Kask, sellele järgneva vastuvõtu menüü pani kokku ja valmistas Eesti Peakokkade Ühendus.

Eesti on Grüne Wochel osalenud 1993. aastast ja tänavu on Eesti messi partnermaaks esimesena Balti ja Skandinaavia riikidest. 

Messi Internationale Grüne Woche korraldatakse alates 1926. aastast, tänavu on osalemas 70 riiki. Ligi 124 000 m2 laiuvat messi külastab kümne päeva jooksul kuni 500 000 inimest, sh kuni 5000 ajakirjanikku.

 

Rohkem infot:

Ministri kõne teksti on võimalik lugeda siit: http://goo.gl/VlO1T0 

Fotod Grüne Woche 2014 avatseremooniast: http://goo.gl/KpfUuO 

Fotod partnerriik Eesti pressikonverentsist: http://goo.gl/bg5dtu 

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Arvamuse bänner Infokeskus