Lisatud: 24. aprill 2009

Viimati muudetud: 24. aprill 2009

A A A
Prindi rss

Uudised

24Apr2009 Ebasoodsamate piirkondade toetust saab edaspidi taotleda üheaastase toetusena

Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder allkirjastas määruse, mis kehtestab Eesti maaelu arengukavas 2007-2013 ebasoodsamate piirkondade üheaastase toetuse saamise nõuded, toetuse taotlemise ja taotluse menetlemise täpsema korra.

Ebasoodsamate piirkondade toetus oli varasematel aastatel seotud viieaastase kohustusperioodiga. Alates sellest aastast saab seda toetust taotleda üheaastase toetusena.

Taotlejad, kes on varasematel aastatel võtnud ebasoodsamate piirkondade toetuse saamiseks kohustuse, võivad jätkata olemasolevat kohustust kohustusperioodi lõpuni või asendada selle üheaastase toetusega. Ebasoodsamate piirkondade taotleja peab täitma nõuetele vastavuse nõudeid (kohustuslikud majandamisnõuded ning head põllumajandus- ja keskkonnatingimused) ning tegelema põllumajandusega vähemalt 5 aasta jooksul pärast  esimese toetuse väljamakset. Viimast tuleb arvestada ka juhul, kui taotletakse üheaastast toetust.

Ebasoodsamad piirkonnad on määratud Eestis aastal 2004 valla tasemel ja kokku on ebasoodsamaid valdu 101, mis moodustavad ca pool riigi territooriumist. Ebasoodsamate piirkondade toetuse eesmärk on säilitada põllumajandusmaa jätkuvat kasutamist erinevates, sealhulgas ebasoodsamates paikkondades.

Toetuse määr on 391 krooni hektari kohta aastas ning seda on makstud alates 2004. aastast.

Taotlusi toetuse saamiseks võtab Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet vastu 2. maist  21. maini.

Täpsemad toetuse saamise tingimused leiate põllumajandusministri määruses nr. 51.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus