Lisatud: 30. aprill 2014

Viimati muudetud: 30. aprill 2014

A A A
Prindi rss

Uudised

30Apr2014 e-PRIA värbamiskampaania oli kõigi aegade edukaim

Aasta alguses käivitus kampaania, millega kutsuti pindalatoetuste taotlejaid PRIA teenindusbüroodesse e-PRIA kasutamist õppima. Ühendust võeti rohkem kui 6700 taotlejaga, kes eelmisel aastal oma pindalatoetuse taotluse paberil esitasid.

Kõigist pindalatoetuste pabertaotlejatest ligi 19% ehk pea 2300 inimest on juba ka käinud PRIA büroos e-PRIA vahendusel taotluse esitamist ja põldude joonistamist õppimas.

Märtsi algusest saadik pakuvad lisaks PRIA teenindusbüroodele tasuta e-PRIA nõustamist ka maakondlike nõuandekeskuste konsulendid. Aprilli lõpu seisuga on nõuandekeskustes e-PRIA alasel juhendamisel käinud juba üle 450 kliendi.

Nõuandekeskustesse on oodatud kõik põllumajandustootjad ja maapiirkondades tegutsevad isikud või ettevõtted, kes soovivad oma pindalatoetuste taotluse ja ka muid dokumente e-PRIAs esitada, kuid kes pole seda varem proovinud või sooviksid täiendavat juhendamist. Ühe kliendi juhendamiseks on keskmiselt arvestatud kaks tundi. Taotlejad, kel puudub kodus arvuti või internetiühendus, saavad kasutada taotluse täitmiseks nõuandekeskuste arvuteid.

e-PRIA alase juhendamise saamiseks tuleb pöörduda kohalikku nõuandekeskusesse ning broneerida endale aeg. Nõuandekeskuste kontakte saab internetist aadressil www.pria.ee/et/ePRIA/kontakt või PRIA büroodest.

Juhendamisele minnes tuleb kindlasti kaasa võtta kehtiv ID-kaart ja teada selle PIN-koode. Neid  saab vajadusel uuendada lähimas kodakondsus- ja migratsioonibüroos. Samuti tasub kaasa võtta oma eelmisel aastal esitatud pabertaotluse koopia ning teada oma maade katastritunnuseid, et taotluse täitmine kiiremini läheks.

Kõigile neile, kel ettevalmistused juba tehtud – põllud e-PRIAsse sisse joonistatud ja taotlus eeltäidetud – tuletame aga meelde, et taotlusperioodi saabudes tuleb taotluse esitamine kindlasti ka e-PRIAs lõplikult kinnitada. Kui tunnete end esimesel korral ebakindlalt, siis soovitame pöörduda PRIA teenindusbüroosse või nõuandekeskusesse ja esitada taotlus nõustajaga koos. Samuti soovitame vaadata e-teenuste videojuhendeid, mille leiate PRIA kodulehelt e-PRIA alajaotusest ja e-PRIAst iga vastava teenuse juurest.

Esimesel korral võib põldude sissejoonistamine ja taotluse täitmine võtta  tavapärasest rohkem aega, kuid edaspidiseks jäävad kõik sisestatud andmed ja põllupiirid e-PRIAsse alles ning taotluse täitmine läheb tänu eeltäidetud vormidele ja automaatsetele kontrollidele tunduvalt kiiremini. Samuti on kogu põldudega seonduv ajalugu kättesaadav ühest kohast.

Kui e-PRIA kasutamine selge, siis saab kõik pindalatoetuste taotlemisega seotud toimingud ära teha kodust lahkumata just endale sobivaimal ajal.

 

Artikkel ilmus 30.aprilli Maalehes

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus Arvamuse bänner bronn-vaike