Lisatud: 26. september 2008

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

26Sep2008 Bioenergia tootmiseks laekus PRIA-sse 30 investeeringutaotlust

Maaelu arengukava meetmest 1.4.3 pakutava toetuse eesmärk on aidata põllumajandusettevõtjatel teha selliseid investeeringuid, et oleks võimalik omatoodetud biomassist või –gaasist ise soojust, elektrit või transpordikütust toota ning seda oma tootmises kasutada.

Küsitud toetuste kogusumma on 45 miljoni krooni, kuid et taotlejatel tuleb esitatud projektide elluviimiseks vajaminevast rahast 40-60% omalt poolt välja panna, ulatub samade investeeringute kogumaht üle 100 miljoni krooni.

 

Taotlusi laekus 11 maakonnast, kõige rohkem Lääne-Virumaalt ning Põlvamaalt – kummastki neli. Taotlejate hulgas on nii talupidajaid kui suurettevõtteid ning soovitud summad ulatuvad mõnest tuhandest kroonist  4,69 miljonini.

 

PRIA maaelu investeeringutoetuste büroo juhataja Sigmar Suu tõi näiteid, mille jaoks toetust taotletakse. Suurimate projektide seas on elektri ja soojuse koostootmisjaama soetamine koos biogaasimootoriga; biogaasikääriti, -mahuti ja –puhasti ning nende automaatika- ja juhtimisseadmete soetamine suurlauda juurde. Projektide hulgas on suuremate ja väiksemate puiduhakke- ja põhupressimisseadmete ning katelde ostmine ja paigaldamine, ladude, kuivatite ja katlamajade ehitamine, seadmed ja masinad nendesse jne. Laekus ka äriplaane energiavõsa rajamise ja töötlemise kohta.

 

Maksimaalselt võib üks taotleja aastani 2013 kestval programmperioodil seda toetust saada 4,69 miljonit krooni. Maksimummääras toetust soovib üks taotleja, et soetada biomassipurustid ja briketipress, osta katel ja kuivatiboksid, paigaldada nende elektri- ja automaatikasüsteemid. 

 

Tänavuse taotlusvooru eelarves on toetuste maksmiseks raha 69,6 mln krooni, seega on võimalik rahastada kõiki abikõlbulikke projekte. PRIA menetleb ja kontrollib taotlusi kuni 90 tööpäeva ning toetuste rahuldamise kohta tehakse otsused hiljemalt eeloleva aasta jaanuarikuu lõpuks.

 

PRIA on partner kõigis maaelu valdkondades ning bioenergia tootmise investeeringutoetus täiendab toetusi traditsioonilisele põllumajandusele, kalandusele, metsandusele. Bioenergia tootmine mitmekesistab energiaturgu, annab biokultuuride kasvatajatele oma saagi jaoks parema tarnekindluse. Tänuväärselt suureneb taastuvatest energiaallikatest toodetava energia osatähtsus ning paraneb maastikuhoole, kuna nt energiavõsa saab kasvatada ajutiselt kasutusest väljas oleval põllumajandusmaal.

 

Meedet rahastab 75% ulatuses Maaelu Arengu Euroopa Põllumajandusfond (EAFRD)  ning 25% ulatuses Eesti riik.

Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm andis täna Maaeluministeeriumis toimunud Eesti Vabariigi 101. aastapäevale pühendanud aktusel põllumajanduse ja maaelu edendajatele üle 3 ministeeriumi kuldmärki ja 33 hõbemärki.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus bronn-vaike Arvamuse bänner