Lisatud: 01. juuli 2009

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

01Jul2009 Balti põllumajandusministrid püüavad toidukaupade eksporti suurendada

Balti riikide põllumajandusministrid otsivad täna ja homme Saaremaal võimalusi, kuidas ühiselt suurendada toidukaupade eksporti kolmandatesse riikidesse. Samuti tutvutakse teineteise seisukohtadega Euroopa kalanduspoliitika reformimise osas pärast 2013. aastat.

Põllumajandusminister Helir-Valdor Seedri sõnul on Eesti toidukaupade eksport eelkõige idas asuvatesse riikidesse viimastel aastatel väga kiiresti kasvanud ning seetõttu tulebki sellele suurt tähelepanu pöörata. „Toidukaupade osakaal Eesti koguekspordis moodustab kümnendiku ning tänasel hetkel on hea võimalus seda osakaalu suurendada," rääkis Seeder. „Arvestades, et näiteks piima toodetakse Eestis täna sisenõudlusest oluliselt rohkem, tuleb seda suunda arendada."

Viimase viie aastaga on Eesti põllumajandustoodete eksport Euroopa Liitu kasvanud 1,9 korda, näiteks Venemaale on eksport samal ajal kasvanud aga 5,4 korda.

Teise olulise teemana käsitletakse Ekesparre hotellis toimuval kohtumisel Euroopa kalanduspoliitika reformimist pärast 2013. aastat. Seedri sõnul on kolmel riigil reformi osas selge nägemus ning paljud punktid sellest on kattuvad.

Nii näiteks ollakse vastu püügikvootide uuele jaotussüsteemile, mis tekitaks Euroopas ülisuured püügifirmad ning ei oleks kindlasti kasulikud Eesti rannakaluritele. Eesti omaltpoolt toetab püügikvoote, mis on selgelt suunatud Läänemere kalavarude suurendamisele.

Lisaks kolmepoolsele kohtumisele külastavad ministrid Koguva küla ning teevad meresõidu Roomassaarest Kuressaarde.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Arvamuse bänner Infokeskus