Lisatud: 01. juuli 2009

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

01Jul2009 Balti põllumajandusministrid püüavad toidukaupade eksporti suurendada

Balti riikide põllumajandusministrid otsivad täna ja homme Saaremaal võimalusi, kuidas ühiselt suurendada toidukaupade eksporti kolmandatesse riikidesse. Samuti tutvutakse teineteise seisukohtadega Euroopa kalanduspoliitika reformimise osas pärast 2013. aastat.

Põllumajandusminister Helir-Valdor Seedri sõnul on Eesti toidukaupade eksport eelkõige idas asuvatesse riikidesse viimastel aastatel väga kiiresti kasvanud ning seetõttu tulebki sellele suurt tähelepanu pöörata. „Toidukaupade osakaal Eesti koguekspordis moodustab kümnendiku ning tänasel hetkel on hea võimalus seda osakaalu suurendada," rääkis Seeder. „Arvestades, et näiteks piima toodetakse Eestis täna sisenõudlusest oluliselt rohkem, tuleb seda suunda arendada."

Viimase viie aastaga on Eesti põllumajandustoodete eksport Euroopa Liitu kasvanud 1,9 korda, näiteks Venemaale on eksport samal ajal kasvanud aga 5,4 korda.

Teise olulise teemana käsitletakse Ekesparre hotellis toimuval kohtumisel Euroopa kalanduspoliitika reformimist pärast 2013. aastat. Seedri sõnul on kolmel riigil reformi osas selge nägemus ning paljud punktid sellest on kattuvad.

Nii näiteks ollakse vastu püügikvootide uuele jaotussüsteemile, mis tekitaks Euroopas ülisuured püügifirmad ning ei oleks kindlasti kasulikud Eesti rannakaluritele. Eesti omaltpoolt toetab püügikvoote, mis on selgelt suunatud Läänemere kalavarude suurendamisele.

Lisaks kolmepoolsele kohtumisele külastavad ministrid Koguva küla ning teevad meresõidu Roomassaarest Kuressaarde.

Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm andis täna Maaeluministeeriumis toimunud Eesti Vabariigi 101. aastapäevale pühendanud aktusel põllumajanduse ja maaelu edendajatele üle 3 ministeeriumi kuldmärki ja 33 hõbemärki.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus