Lisatud: 15. detsember 2017

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

15Det2017 Avatakse konkurss Bergi innovatsioonipreemia laureaadi leidmiseks


Maaeluministeerium, Otepää Vallavalitsus ja MTÜ Eesti Rukki Selts kuulutavad välja avaliku konkursi krahv Friedrich Georg Magnus von Bergi nimelise innovatsioonipreemia laureaadi leidmiseks. Kandidaate saab esitada kuni 15. jaanuarini 2018.

„Eelmisel aastal alustatud innovatsioonpreemia jagamisega jätkame ka tänavu,“ ütles maaeluminister Tarmo Tamm. „On oluline tunnustada uuenduslike toodete ja teenuste loojaid, kes aitavad maamajanduse arengule kaasa. Usun, et innovaatiliste lahenduste ja praktikate jagamine innustab ka teisi loovamalt mõtlema ning kasu saab kogu põllumajandussektor.“

Konkursile esitatud ettepanekute hindamiskriteeriumiteks on algatuse uuenduslikkus ja leidlikkus, keskkonnasäästlikkus ja majanduslik potentsiaal.

Preemia määratakse isikule, ettevõttele või asutusele, kes on välja töötanud või juurutanud uudse maamajandussektoris või maamajandussektori saaduste töötlemisel rakendatava lahenduse. Maamajanduse all mõeldakse põllumajandust, aiandust, mesindust ning kalamajandust. Preemia suurus on 1000 eurot.

Innovatsioonipreemia kandidaatide esitamise õigus on üksikisikutel ja maamajandussektori erialaorganisatsioonidel, esindusorganisatsioonidel, ettevõtetel ning teadus- ja arendusasutustel.

Kandidaate saab esitada kuni 15. jaanuarini 2018. Kandidaadi esitamiseks tuleb saata vabas vormis koostatud kirjalik ettepanek meiliaadressile eestirukkiselts@gmail.com. Ettepanek peab sisaldama põhjendust esitatava kandidaadi nominatsioonile ning kandidaadi ja esitaja kontaktandmeid.

Innovatsioonipreemia võitja valib 8-liikmeline hindamiskomisjon, kuhu kuuluvad Maaeluministeeriumi, Eesti Rukki Seltsi, Otepää Vallavalitsuse, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja, Eesti Maaülikooli ning põllumajandus- ja kalandussektori esindajad.

Preemia laureaat kuulutatakse välja ja preemia antakse üle krahv Friedrich G. M. von Bergi sünniaastapäeva nädalal Sangastes.

2017. aasta innovatsioonipreemia omistati Eesti Taimekasvatuse Instituudile sojaoa 'Laulema' aretamise eest. Sordi aretajateks on Maia Raudseping, Enn Kaljo ja Lea Narits.

                                                        

Lisainfo:

Vahur Kukk

MTÜ Eesti Rukki Selts

tel 505 8224

vahur.kukk@jogeva.maavalitsus.ee

www.eestirukkiselts.ee

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Arvamuse bänner Infokeskus