Lisatud: 17. veebruar 2006

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

17Veebr2006 Audit kinnitab, et PRIA maksab toetusi kooskõlas EK nõuetega

Auditi eesmärgiks oli anda hinnang PRIA sisekontrollisüsteemi, riskide juhtimise ning juhtimise kultuuri kohta. Lisaks hinnati väljamaksete deklaratsiooni õigsust. PRIA 2005. aasta deklaratsioonis oli väljamakseid kokku 423,5 miljoni krooni erinevate toetuste kohta.

Auditi käigus kontrolliti väljavõtteliselt tõendusmaterjale, millel põhineb aastaaruandes esitatud informatsioon. Audit hõlmas väljamaksete vastavuse kontrolli Euroopa Komisjoni määrusele nr. 1663/95 ja sellest tulenevatele alamnormidele. PRIAs kohapeal kontrolliti seda, et enne väljamaksete tegemist on vajalikud kontrollitoimingud läbi viidud.

Lisainformatsioon:

Diana Kõmmus
Põllumajandusministeerium
Avalike suhete osakond
Pressiesindaja
625 6254; 524 8974
diana.kommus@agri.ee
Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner Infokeskus bronn-vaike