Lisatud: 20. september 2002

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

20Sep2002 Ammlehma kasvatamise toetuse 3 miljonit ootab väljajagamist

 Ammlehmatoetust makstakse:
·         lihatõugu lehma või üle 8 kuu vanuse lehmmullika kasvatamiseks,
·         lihaveiste jõudluskontrolli all oleva ristandlehma või üle 8 kuu vanuse lehmmullika kohta, kelle isa on lihatõugu,
·         piimatõugu lehmale, kes on lihaveiste jõudluskontrolli all ja kellel on vähemalt 50%-lise lihatõuveresusega kuni 8 kuu vanune nõuetekohaselt märgistatud vasikas ning kes kuulub lihatootmiseks peetavate vasikatega samasse karja.  

Toetuse saamiseks tuleb loomi hoida karjas vähemalt 7. oktoobrist kuni 20. detsembrini. Loomad peavad olema märgistatud ja PRIA loomade registris arvel. Ammlehmad ei tohi olla piimalehma jõudluskontrolli all ja nende kohta ei tohi olla tänavu taotletud piimalehmatoetust.

Lihatõud, kellele toetust jagatakse on: hereford, limusiin, aberdiin-angus, ¨arolee, ¨oti mägiveis, piemont, Blonde d’Aquitaine, simmental, belgia sinine või ristand lihatõuga. Nimetatud tõugu kuuluvaks loetakse vastavate tõutunnustega loom.

Ammlehma kasvatamise toetuseks on ette nähtud 3 miljonit krooni. Toetuse suuruse looma kohta kehtestab põllumajandusminister 6. detsembriks. Kui selgub, et taotleja küsis toetust suurema arvu loomade kasvatamiseks, kui tal neid tegelikult on või ei vastanud kõik loomad toetuse saamise nõuetele, siis vähendatakse talle makstava toetuse summat. Suurema kui 20% erinevuse puhul loomade arvus, jääb loomaomanik toetuseta kui valeandmete esitaja.

Toetuse saavad ammlehma kasvatajad kätte enne jõule. Selleks, et raha oleks võimalik ilma viperusteta üle kanda, palub PRIA loomaomanikel kirjutada taotlusesse täpne arveldusarve number ja arve omaniku (taotleja) nimi ning andmed hoolikalt üle kontrollida.

Heli Raamets
PRIA pressiesindaja
Tel. 07 371 215

bronn-vaike Arvamuse bänner Infokeskus