Lisatud: 16. aprill 2004

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

16Apr2004 Algasid põllumajandusliku keskkonnatoetuse infopäevad

Infopäevadel  selgitatakse osalejatele põllumajandusliku keskkonnatoetuse eesmärke ja  toetuse saamisele esitatavaid nõudeid. Infot jagatakse ka toetuse taotlemise ja toetuse maksmise korra kohta.

 

Esimene infopäev Pärnus (14.04) tõi kokku rohkem kui 80 osalejat, kes keskkonnatoetuse vastu suurt huvi üles näitasid.

Järgmised üritused Pärnumaal toimuvad 22.aprillil Paikusel ja 28.aprillil Ares.

Sarnased infopäevad toimuvad lähipäevadel kõikides maakondades. Infopäevade toimumise aja ja koha kohta saab teavet kas maakonnalehtedest  või interneti aadressidelt www.pikk.ee, www.agri.ee.

 

Aprillist juunini korraldatakse üleriigiliselt ka grupinõustamise üritusi, mille raames juhendavad konsulendid tootjaid taotluste ja sellega seonduvate dokumentide täitmisel.

 

Põllumajanduslikku keskkonnatoetust on Eestis makstud alates 2000.aastast, samaaegselt alustati ka mahepõllumajandusliku tootmise toetamist. Kui siiani maksti keskkonnatoetust Eesti riigi eelarvest ja see summa ulatus eelmisel aastal üle 40 miljoni krooni, siis käesolevast aastast, seoses Euroopa Liiduga  liitumisega, hakatakse põllumajanduslikku keskkonnatoetust maksma Maaelu Arengukava raames ja toetussumma küünib juba 219-ne miljoni kroonini.

 

Sel aastal on kavas toetada keskkonnasõbralikku tootmist, mahepõllumajandusliku tootmist ja Eesti tõugu hobuse kasvatamist.

 

 

Põllumajandusministeeriumi

Pressinõunik

Iiris Saluri

Uudised

Eile, 13. novembril toimus Maaeluministeeriumis arutelu mesindussektori esindajatega. Kohtumisel räägiti mesilaspere toetusest ning arutleti uue perioodi mesindusprogrammi ettevalmistamise teemal.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus bronn-vaike Arvamuse bänner