Lisatud: 16. aprill 2004

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

16Apr2004 Algasid põllumajandusliku keskkonnatoetuse infopäevad

Infopäevadel  selgitatakse osalejatele põllumajandusliku keskkonnatoetuse eesmärke ja  toetuse saamisele esitatavaid nõudeid. Infot jagatakse ka toetuse taotlemise ja toetuse maksmise korra kohta.

 

Esimene infopäev Pärnus (14.04) tõi kokku rohkem kui 80 osalejat, kes keskkonnatoetuse vastu suurt huvi üles näitasid.

Järgmised üritused Pärnumaal toimuvad 22.aprillil Paikusel ja 28.aprillil Ares.

Sarnased infopäevad toimuvad lähipäevadel kõikides maakondades. Infopäevade toimumise aja ja koha kohta saab teavet kas maakonnalehtedest  või interneti aadressidelt www.pikk.ee, www.agri.ee.

 

Aprillist juunini korraldatakse üleriigiliselt ka grupinõustamise üritusi, mille raames juhendavad konsulendid tootjaid taotluste ja sellega seonduvate dokumentide täitmisel.

 

Põllumajanduslikku keskkonnatoetust on Eestis makstud alates 2000.aastast, samaaegselt alustati ka mahepõllumajandusliku tootmise toetamist. Kui siiani maksti keskkonnatoetust Eesti riigi eelarvest ja see summa ulatus eelmisel aastal üle 40 miljoni krooni, siis käesolevast aastast, seoses Euroopa Liiduga  liitumisega, hakatakse põllumajanduslikku keskkonnatoetust maksma Maaelu Arengukava raames ja toetussumma küünib juba 219-ne miljoni kroonini.

 

Sel aastal on kavas toetada keskkonnasõbralikku tootmist, mahepõllumajandusliku tootmist ja Eesti tõugu hobuse kasvatamist.

 

 

Põllumajandusministeeriumi

Pressinõunik

Iiris Saluri

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner