Lisatud: 28. aprill 2003

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

28Apr2003 Algas põllumajandusloomade aretustoetuse taotluste vastuvõtt

Toetuse taotleja peab tegelema põllumajandusloomade aretustegevusega, milleks on tõuraamatu pidamine, aretusregistri pidamine, jõudluskontrolli läbiviimine, geneetilise väärtuse hindamine ja ohustatud tõu säilitamine. Toetust ei anta aretusloomade ja aretusmaterjali ostmiseks.

Toetuse määraks on tõuraamatu ja aretusregistri pidamise, jõudluskontrolli läbiviimise ja geneetilise väärtuse hindamise eest kuni 70% antud tegevuste kuludest. Ohustatud tõu säilitamist toetatakse 100% ulatuses antud kuludest. Iga tegevuse puhul on põllumajandusminister kinnitanud ka ühele taotlejale makstava maksimaalse toetuse suuruse.

Toetuse saamiseks tuleb PRIA-le esitada põllumajandusloomade aretustoetuse määruses nimetatud dokumendid. Lisainformatsiooni saab arengutoetuste büroo juhataja Tõnis Kreininilt telefonil 07 371 324.

 

Heli Raamets
PRIA pressinõunik

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus bronn-vaike Arvamuse bänner