Lisatud: 15. juuni 2004

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

15Jun2004 Algas põllumajanduse infojuhtimissüsteemide arendamise projekt


Seminaril osalesid Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti (PRIA) spetsialistid, väliseksperdid Soomest (Soome Põllumajandus- ja Metsandusministeeriumi infokeskusest), Eesti Põllumajandusministeeriumi esindajad, Euroopa Komisjoni esindaja Eestis ning teised projekti kaasatud eksperdid.

Projekti juhi, PRIA peadirektori asetäitja Ahti Bleive sõnul on projekt Eesti jaoks väga oluline. “Ãœhelt poolt viiakse antud projekti raames läbi suuremahuline IT arendusprojekt ning teiselt poolt on võimalik kasutada mitmete heade kogemustega Soome ekspertide abi,” ütles Bleive.

Projekti juures töötab alaline välisekspert Eestis Ilkka Kommeri TIKE-st  (Soome Põllumajandus- ja Metsandusministeeriumi infokeskusest). Projekti on kaasatud PRIA töötajad ning väliseksperdid Soomest. Koostööprojekt kestab ligi aasta ning lõppeb 2005. aasta märtsikuus.

Projekti finantseeritakse Euroopa Liidu PHARE programmi kaudu, kaasfinantseerijaks on Eesti riik.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner