Lisatud: 11. veebruar 2002

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

11Veebr2002 Algab SAPARDi taotluste vastuvõtt

Väiksed muudatused tehti taotlus-, äriplaani- ja pakkumiskutse vormides, ning eelmise aasta vormid on kaotanud kehtivuse. Uued taotlusdokumentide blanketid on internetis saadaval ka Exceli tabeli kujul ja igal huvilisel on võimalik need sealt endale salvestada ning oma arvutis täita. Need taotlejad, kellel on soov koostada äriplaan arvutis, aga puudub internetiühendus, saavad Exceli kujul taotlusvormid disketiga PRIA piirkondlikest büroodest. Samas on saadaval ka trükitud vormid neile, kes eelistavad äriplaane täita paberil ja pastakaga.

PRIA peadirektori asetäitja, SAPARD-agentuuri juhataja Katrin Noorkõivu sõnul ei tasu tänavu taotluste esitamisega ülepeakaela kiirustada, kuna raha on 606 miljonit ja toetust on võimalik nõutada sügiseni välja. "Tahaks ettevõtjatele rõhutada seda, et nad oma plaanid läbi mõtleksid ning taotlusdokumendid hoolikalt vormistaksid," ütles Noorkõiv.

SAPARDi toetuse saamiseks esitati eelmisel aastal 248 taotlust, millest 130 said positiivse otsuse. Nendes projektides planeeritud koguinvesteering on 290 miljonit krooni ja SAPARDi toetus moodustab sellest 123,5 miljonit krooni. Mullu sooviti SAPARDi toel soetada peamiselt taimekasvatusseadmeid, lüpsiseadmeid ja piimajahuteid.

11. veebruariks on toetus makstud välja 20 ettevõtjale kogusummaga 7,5 miljonit krooni. Toetuse on selleks ajaks kätte saanud 4 Põlva- ja Lääne-Virumaa, 3 Tartu- ja Valgamaa, 2 Pärnu- ja Raplamaa ning üks Järva- ja Ida-Virumaa ettevõtja.

Toetus makstakse välja pärast seda, kui investeering on tehtud ja PRIA-le on esitatud seda tõendavad dokumendid. Mullu rahastamisotsuse saanud taotlejatel on aega esitada investeerimist tõendavad dokumendid PRIA-le käesoleva aasta 25. septembrini, aga tänavustel taotlejatel 2003. aasta sama kuupäevani.

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus