Lisatud: 28. mai 2012

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

28Mai2012 Algab projektikonkurss „Märka uuenduslikku põllumajandust!“

Tutvustamaks ja tunnustamaks Eesti maaelu arengukava (MAK) 2007–2013 raames toetust saanud parimaid põllumajandusprojekte ning nende elluviijaid, kuulutab Maamajanduse Infokeskus välja konkursi „Märka uuenduslikku põllumajandust!“.

Projektid võistlevad kolmes kategoorias: parim põllumajanduse ühistegevuse projekt, parim uuenduslik põllumajandusprojekt ja parim põllumajanduslik teadmussiirde projekt. Üks projekt võib kandideerida ka mitmes kategoorias.

Konkursil osalevaid projekte võivad välja pakkuda kõik soovijad: projekti tegijad, konsulendid, erialaliidud, maakondlikud arenduskeskused, Leader-tegevusgrupid, piirkonna ettevõtjad ja elanikud.

Projekte saab esitada 11. juunini 2012. Vormid ja lisainformatsioon on saadaval Maamajanduse Infokeskuse veebilehel www.maainfo.ee/vorgustik/konkurss2012

Parimad MAKi põllumajandusprojektid valib välja hindamiskomisjon. Võitjaid autasustatakse 2012. a novembris Põllumajandusministeeriumi aastapäeval. Parimad projektid saavad auhinna ja neid tutvustatakse spetsiaalses trükises. Auhinnad loositakse välja ka projektide konkursile esitajatele.

Eesti maaelu arengukava 2007–2013 esimese telje raames, on toetust saanud üle 7000 projekti. Selle telje eesmärgiks on põllumajandus- ja metsandussektori konkurentsivõime parandamine. Konkursile oodatakse häid põllumajanduse projektinäiteid, et tuua esile põllumajanduse uuenduslikkust ja koostöövalmidust.

Konkursil kandideerivad põllumajandusprojektid võivad olla toetust saanud ka Leader-meetmest. Tänavune konkurss on eelmisel aastal läbiviidud konkursi „Märka Leaderit“ jätk.


www.maainfo.ee/vorgustik/konkurss2012

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus Arvamuse bänner bronn-vaike