Lisatud: 17. veebruar 2003

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

17Veebr2003 Algab nõuandetoetuse taotluste vastuvõtt

Mullusega võrreldes on suurimaks muudatuseks see, et ettevõtja peab olema enne toetuse taotlemist tasunud konsulendile nõuandeteenuse maksumuse täies ulatuses. Toetuse näol saab ta tagasi kuni 70% nõuandeteenuse maksumusest, kuid mitte rohkem kui 7000 krooni aastas. Põllumajandusliku keskkonnatoetuse taotlemiseks antava nõuande puhul, mis maksab kuni 1000 krooni, võib kõik toetuse näol tagasi saada.

Muudatuseks on seegi, et toetust saab lisaks käesoleval aastal osutatud nõuandeteenustele ka eelmise aasta 15. novembrist kuni 31. detsembrini läbiviidud nõustamistööde eest. Nõuandetoetuse taotlusi võetakse vastu 17. veebruarist kuni 17. novembrini PRIA keskuses Tartus (Narva mnt. 3).

Toetuse taotlemisel tuleb esitada:

* taotlus;
* konsulendi poolt taotlejale nõuandeteenuse eest väljastatud arve või arve-saatelehe koopia;
* arve tasumist tõendav dokument, mis on panga poolt templi ja allkirjaga kinnitatud;
* avaldus andmete kandmiseks põllumajandustoetuste ja põllumassiivide registrisse.

PRIA otsustab toetuse määramise või taotluse rahuldamata jätmise 20 tööpäeva jooksul alates korrektse taotluse laekumisest. Toetusraha makstakse välja 10 tööpäeva jooksul pärast toetuse määramise otsust.

Heli Raamets
PRIA pressiesindaja

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner