Lisatud: 31. märts 2003

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

31Mar2003 Algab esimene piimakvoodi aasta


Kvoodiaasta jooksul turustatud piima kohta tuleb Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ametile (PRIA) aru anda. Tarnekvoodi omanikud, kes müüvad piima tööstustele, ei pea aruandeid esitama, sest seda teevad nende eest piimatöötlejad. Tööstustel tuleb kord kuus esitada PRIA-le aruandlus kokkuostetud piima kohta tootjate lõikes ja seda võib teha elektrooniliselt. Neil loomapidajatel, kellel on otseturustuskvoot, tuleb kord kolme kuu tagant esitada PRIA-le aruanne otseturustatud piima kohta.

PRIA peadirektori asetäitja Katrin Noorkõivu sõnul on oluline, et tarnekvoodi täitmise aruannetesse saaks kirja turustatud piima kogus ja ka piima rasvaprotsent. “Tarnekvoodi täitmise puhul võetakse arvesse lisaks tööstustele tarnitud piima kogusele ka selle rasvaprotsent,” selgitas Noorkõiv. “Kõrgema kui 4,31% rasvasisalduse korral suurendab PRIA turustatud piima kogust vastava koefitsiendi võrra ja väiksema rasvaprotsendi korral vähendab.” PRIA internetileheküljel on tootjatel võimalik kvoodikalkulaatorit kasutades arvutada tarnitud piimakoguse ja rasvaprotsendi alusel välja täidetud piimakvoot.

Kaks korda aastas – 25. oktoobriks ja 25. veebruariks saadab PRIA tootjatele koju info nende kvoodi täitmise kohta. Esimesel aastal kvoodi ületamise eest trahve ei määrata. Järgmise aasta kvoodi määramise puhul võetakse arvesse seda, kui palju on loomapidaja piima turustanud.

Kui loomapidaja ei taotlenud kvooti, kuid otsustab pärast 1. aprilli siiski piima turustamiseks toota, siis on tal võimalik ka kvoodiaasta kestel piimakvooti taotleda. Ka see ettevõtja, kes alustab lehmapidamist ning piima turustamist, saab taotleda PRIAst piimakvoodi.

 

Heli Raamets
PRIA pressinõunik
Tel. 07 371 215

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus bronn-vaike Arvamuse bänner