Lisatud: 02. oktoober 2013

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

02Okt2013 Aiandustootjad: kodumaiste aiandussaaduste osakaal turul peab kasvama

Täna põllumajandusministeeriumis kogunenud aianduse arengukava koostamise töörühm analüüsis Eesti aiandussektori arenguvõimalusi ja eesmärke. Ühiselt leiti, et kasvama peab kodumaiste aiandussaaduste osakaal turul.  

„Eesti suudab end praegu ise varustada köögiviljadega umbes 66% ulatuses ning puuviljade ja marjadega vaid 10% ulatuses. Järgmise seitsme aasta jooksul soovime isevarustatuse taset kindlasti tõsta,“ ütles põllumajandus- ja maaelupoliitika asekantsler Illar Lemetti. „Sektor vajab selleks investeeringuid, et luua vajalikud säilitamis- ja hoiutingimused toodangule ning tõsta kaasaegsete tehnoloogiate abiga tootlikkust.“

Arengukava koostamise töörühma tänasel, järjekorras kolmandal kohtumisel tõdeti ka, et suurendada tuleb koostööd tootjate ja töötlejate vahel ning väiketootjatel tuleb konkurentsivõime tõstmiseks senisest enam tegutseda ühiselt.

2012. aastal oli eesti köögiviljadega isevarustatuse tase 66% ning viimase viie aasta keskmine saagikus 21 tonni hektarilt. Puu- ja köögiviljakasvatuses olid samad näitajad 10% ning 900 kg hektarilt. Köögivilju tarbitakse Eestis 132 000 tonni ning puuvilju ja marju 59 000 tonni aastas.

Aiandussektori arengukava koostamisse on kaasatud Eesti Aiandusliit, AS Sagro, AS Grüne Fee, Eesti Maaülikooli Põllumajandus- ja Keskkonnainstituudi Polli Aiandusuuringute Keskus, Hansaplant OÜ, Nurmiko Hulgi OÜ, Liivi Aiad OÜ, Eesti Maaülikool, Laheotsa OÜ, AS Plantex, VT Haljastus OÜ ning Räpina Aianduskool.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus bronn-vaike Arvamuse bänner