Lisatud: 18. aprill 2013

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

18Apr2013 Agroforum Balticum: kas Euroopas jätkub toitu?

Täna algab Tartus rahvusvaheline konverents „Agroforum Balticum“, mis toob OECD, ÜRO toidu- ja põllumajandusorganisatsiooni, Euroopa Komisjoni ja kümne riigi esindajad arutlema, kui palju on Euroopa regioon tegelikult võimeline toitu tootma. 

„Euroopa jaguneb põllumajandustootmise mõttes praegu kaheks – intensiivse tootmisega Lääne-Euroopa, kus maaressurss on kasutuses ja surve keskkonnale seetõttu väga suur ja vähekasutatud potentsiaaliga Ida-Euroopa,“ ütles põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder. „Peame leidma viise koormuse ühtlustamiseks, sest see aitaks suurendada Euroopa regiooni kui terviku potentsiaali toidutootmises ja hajutada koormust keskkonnale.“

Konverentsil arutataksegi toiduga kindlustatuse ning keskkonna ja territoriaalse tasakaalu säilitamise tähtsuse üle põllumajanduses. Agrofoorumil esinevad teadlaste ja ettevõtjate kõrval Euroopa Komisjoni põllumajanduse ja maaelu peadirektoraadi asepeadirektor Loretta Dormal-Marino, ÜRO toidu- ja põllumajandusorganisatsiooni (FAO) põllumajandusosakonna asepeadirektor Ren Wang ning OECD kaubandus- ja põllumajandusdirektoraadi nõunik Carmel Cahill. Konverentsi külastavad Soome põllumajandusminister Jari Koskinen, Läti põllumajandusminister Laimdota Straujuma ning Aserbaidžaani, Gruusia, Moldova ja Leedu aseministrid. 

Konverents avatakse täna, 18. aprillil kell 9.30 Eesti Maaülikooli peahoone aulas. Avaettekannetele järgneb ühine Maamessi külastamine, kus avasõnad ütlevad Euroopa Komisjoni esindaja Loretta Dormal-Marino ja põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder, seejärel jätkuvad arutelud töögruppides. 

Reedel, 19. aprillil räägitakse innovatsioonist põllumajanduses, pärastlõunal tutvutakse aga Eesti edukate põllumajandusettevõtetega.

Konverentsi korraldavad Põllumajandusministeerium, Eesti Maaülikool ja Peterburi Agraarülikool. Konverentsi töökeelteks on inglise ja vene keel.

 

Lisainfo ja ajakava: http://agroforum.emu.ee/schedule/ 

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Arvamuse bänner Infokeskus