Lisatud: 06. mai 2004

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

06Mai2004 Aastaga täideti 78% välja jagatud piimakvoodist

eine kvoodiaasta algas 1. aprillil 2004 ja kestab 2005. aasta 31. märtsini. Eestile selleks aastaks Euroopa Liidu poolt eraldatud piimakvoodi kogus on kokku 624 485 tonni (sellest 537 118 t on tarnekvoot ja 87 367 t on otseturustuskvoot). Järgmisel nädalal saadab PRIA) piimakvoodi omanikele teatise neile teiseks kvoodiaastaks määratud kvootide suuruse kohta.

Teiseks kvoodiaastaks määrati 2136 lehmapidajale 525 334 tonni suurune piimakvoot. Seega on reservis veel 16% ehk 99 151 tonni suurune kvoot (sellest 75 782 t on otseturustuskvoot ja 23 369 t tarnekvoot), mida on tänavu võimalik välja jagada. Juhul kui tootjad turustavad piima Eestile määratud riiklikust kvoodist rohkem, siis tuleb isiklikku kvooti ületanud tootjatel maksta selle eest tasu.

PRIA peadirektori asetäitja Katrin Noorkõivu sõnul on käesoleva kvoodiaasta algus väga pingeline, kuna tarnekvoot on peaaegu täielikult välja jagatud. "Alates 1. juunist saavad kvoodiomanikud taotleda kvoodi suurendamist, kuid reservis on ainult 4% tarnekvooti," selgitas Katrin Noorkõiv. "Kõigile piimatootjatele, kes plaanivad tootmise laiendamist investeeringutoetuse abil, tahaksin südamele panna seda, et toetuse saamiseks peab neil olemas piisavalt kvooti."

Toorpiima tootmiskvoot jaguneb tarnekvoodiks ja otseturustuskvoodiks. Piimatööstustel tuleb pärast iga kuu lõppu esitada PRIA-le aruanne kokku ostetud piima kohta. Nii selgub tarnekvoodi kogus. Otseturustuskvoodi omanikel tuleb iga kolme kuu järel esitada PRIA-le aruanne turustatud piima ja piimatoodete kohta. Nii selgub täidetud otseturustuskvoodi kogus.

Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm andis täna Maaeluministeeriumis toimunud Eesti Vabariigi 101. aastapäevale pühendanud aktusel põllumajanduse ja maaelu edendajatele üle 3 ministeeriumi kuldmärki ja 33 hõbemärki.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus bronn-vaike Arvamuse bänner