Lisatud: 06. mai 2004

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

06Mai2004 Aastaga täideti 78% välja jagatud piimakvoodist

eine kvoodiaasta algas 1. aprillil 2004 ja kestab 2005. aasta 31. märtsini. Eestile selleks aastaks Euroopa Liidu poolt eraldatud piimakvoodi kogus on kokku 624 485 tonni (sellest 537 118 t on tarnekvoot ja 87 367 t on otseturustuskvoot). Järgmisel nädalal saadab PRIA) piimakvoodi omanikele teatise neile teiseks kvoodiaastaks määratud kvootide suuruse kohta.

Teiseks kvoodiaastaks määrati 2136 lehmapidajale 525 334 tonni suurune piimakvoot. Seega on reservis veel 16% ehk 99 151 tonni suurune kvoot (sellest 75 782 t on otseturustuskvoot ja 23 369 t tarnekvoot), mida on tänavu võimalik välja jagada. Juhul kui tootjad turustavad piima Eestile määratud riiklikust kvoodist rohkem, siis tuleb isiklikku kvooti ületanud tootjatel maksta selle eest tasu.

PRIA peadirektori asetäitja Katrin Noorkõivu sõnul on käesoleva kvoodiaasta algus väga pingeline, kuna tarnekvoot on peaaegu täielikult välja jagatud. "Alates 1. juunist saavad kvoodiomanikud taotleda kvoodi suurendamist, kuid reservis on ainult 4% tarnekvooti," selgitas Katrin Noorkõiv. "Kõigile piimatootjatele, kes plaanivad tootmise laiendamist investeeringutoetuse abil, tahaksin südamele panna seda, et toetuse saamiseks peab neil olemas piisavalt kvooti."

Toorpiima tootmiskvoot jaguneb tarnekvoodiks ja otseturustuskvoodiks. Piimatööstustel tuleb pärast iga kuu lõppu esitada PRIA-le aruanne kokku ostetud piima kohta. Nii selgub tarnekvoodi kogus. Otseturustuskvoodi omanikel tuleb iga kolme kuu järel esitada PRIA-le aruanne turustatud piima ja piimatoodete kohta. Nii selgub täidetud otseturustuskvoodi kogus.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner