Lisatud: 02. mai 2011

Viimati muudetud: 02. mai 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

02Mai2011 Pindalatoetuste taotlusi saab esitada ka e-PRIAs

Alates 02. maist on e-PRIAs kasutatav teenus pindalatoetuste  taotluse esitamiseks ja põldude joonistamiseks.

Käesoleval aasta 2. mail avatakse uus teenus "Minu põllud", mis on mõeldud e-PRIA klientidele nende põldude andmete aastaringseks haldamiseks. Kui varasemalt on põldude joonistamise funktsionaalsus koos taotluse esitamise perioodi lõppemisega n-ö lukku läinud, siis edaspidi jääb teenus avatuks aastaringselt ega hakka sõltuma taotlusperioodidest.

Pärast põldude joonistamist saate põllud taotlusperioodil taotlusele lisada. Kui olete 2010. aastal pindalatoetuse taotluse e-PRIA kaudu esitanud, siis on teie joonistatud põllud e-PRIAs olemas ja peate põldude piire muutma vaid siis, kui teie andmetes on muudatusi.

Kui te pole varem taotlust e-PRIA kaudu esitanud, siis on võimalik teenuses „Minu põllud" ette pärida oma eelmise aasta põldude andmed, kuid põldude piirid tuleb enne taotlusele lisamist e-PRIAs digitaalselt joonistada.

Pindalatoetuste taotluse teenuses saate esitada kaheksat pindalatoetuste taotlusvormi (vormid PT50ja PT50A, MT60, MT60B, MT60D, MT61, MT62, MT62A, MT62B), sealhulgas saab tänavu esmakordselt esitada ka loomade karjatamise toetusega seotud taotlusvorme.

NB! e-PRIA kaudu esitatud pindalatoetuse taotlusvormide muudatusavaldusi ei saa 02. maist alates esialgu esitada. Selle teenuse avamisest anname Portaali kaudu eraldi teada.

e-PRIA kliendiportaali saab siseneda PRIA kodulehe vahendusel ID-kaardi või panga kasutajatunnuste abil. e-PRIAs endas on kirjas kõik vajalikud kasutusjuhised. e-PRIA kasutamiseks on PRIA maakondlikes teenindusbüroodes spetsiaalsed arvutid klientidele ning teid abistavad vajadusel klienditeenindajad. Abi võib küsida ka helistades infotelefonil 737 7679 või e-kirjaga aadressil portaal@pria.ee.

Taotlusi saab esitada kuni 23. maini. Ka 24. maist kuni 15. juunini saate taotlusvorme esitada, kuid siis vähendatakse teile makstavat toetust 1% iga hilinetud tööpäeva eest.

 

 

bronn-vaike Arvamuse bänner Infokeskus