Lisatud: 20. oktoober 2009

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

20Okt2009 Euroopa võib piimatootjaid täiendavalt toetada 280 miljoni euroga

Euroopa Liidu põllumajandusministrid tahavad piimatootjatele eraldada ühenduse eelarvest järgmisel aastal täiendavalt 280 miljonit eurot, mille jagamise viisi liikmesriigi siseselt otsustab iga riik ise.

Põllumajandusministeeriumi asekantsleri Andres Oopkaubi sõnul pärineb 280 miljoni euro (4,38 miljardit krooni) eraldamise idee Prantsusmaa ja Saksamaa algatusest, millega ühines ka Eesti. Põllumajandusministrite nägemusel peaks eraldatav summa ühe võimalusena jagunema riikide vahel näiteks vastavalt seal toodetud piima kogusele. Kuidas ja mis alusel raha täpselt kohapeal laiali jaotatakse, otsustab iga liikmesriik iseseisvalt, kuid raha tohib kasutada ainult piimasektori toetamiseks.

Raha eraldamine vajab ka Euroopa Parlamendi ja Euroopa Liidu rahandusministrite heakskiitu. Oopkaubi sõnul avaldasid paljud põllumajandusministrid tänasel Luxembourgis toimunud kohtumisel usku, et need nõusolekud ka saadakse. Europarlament on piimatootjate rasket olukorda ning täiendava toetuse vajalikkust osaliselt juba ka tunnistanud.

Euroopa Komisjoni põllumajandusvolinik Marianne Fischer Boel tõdes samas, et komisjon on pea kõik võimaliku piimatootjate heaks juba ära teinud ning 280 miljonit eurot oleks viimane raha, millega tootjaid abistada saaks. Selle raha eraldamise korral teistele tootjatele lisatoetuste maksmiseks järgmisel aastal raha enam ei oleks.

Uudised

Maaeluministeerium andis Riigikogu maaelukomisjoni istungil ülevaate põua mõjudest ning erinevatest lahendustest, mida nii Eestis kui ka mujal Euroopa Liidu liikmesriikides on põllumeeste olukorra leevendamiseks kasutatud.

Kõik uudised »

Liitu meie postiloendiga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus Arvamuse bänner bronn-vaike