Lisatud: 20. oktoober 2009

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

20Okt2009 Euroopa võib piimatootjaid täiendavalt toetada 280 miljoni euroga

Euroopa Liidu põllumajandusministrid tahavad piimatootjatele eraldada ühenduse eelarvest järgmisel aastal täiendavalt 280 miljonit eurot, mille jagamise viisi liikmesriigi siseselt otsustab iga riik ise.

Põllumajandusministeeriumi asekantsleri Andres Oopkaubi sõnul pärineb 280 miljoni euro (4,38 miljardit krooni) eraldamise idee Prantsusmaa ja Saksamaa algatusest, millega ühines ka Eesti. Põllumajandusministrite nägemusel peaks eraldatav summa ühe võimalusena jagunema riikide vahel näiteks vastavalt seal toodetud piima kogusele. Kuidas ja mis alusel raha täpselt kohapeal laiali jaotatakse, otsustab iga liikmesriik iseseisvalt, kuid raha tohib kasutada ainult piimasektori toetamiseks.

Raha eraldamine vajab ka Euroopa Parlamendi ja Euroopa Liidu rahandusministrite heakskiitu. Oopkaubi sõnul avaldasid paljud põllumajandusministrid tänasel Luxembourgis toimunud kohtumisel usku, et need nõusolekud ka saadakse. Europarlament on piimatootjate rasket olukorda ning täiendava toetuse vajalikkust osaliselt juba ka tunnistanud.

Euroopa Komisjoni põllumajandusvolinik Marianne Fischer Boel tõdes samas, et komisjon on pea kõik võimaliku piimatootjate heaks juba ära teinud ning 280 miljonit eurot oleks viimane raha, millega tootjaid abistada saaks. Selle raha eraldamise korral teistele tootjatele lisatoetuste maksmiseks järgmisel aastal raha enam ei oleks.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner Infokeskus bronn-vaike