Lisatud: 08. juuli 2008

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

08Jul2008 95 noortalunikku saavad PRIA-lt starditoetust

Maaelu arengukava meetme 1.2 toetus on mõeldud stardirahaks kuni 40-aastastele alustavatele noortele põllumajandusettevõtjatele, kes pole põllumajanduses tootmisega tegelnud kauem kui 18 kuud ning kel on põllumajanduslik eriharidus või kes äriplaani kirjutab kohustuse see 36 kuu jooksul omandada. PRIA-le taotlustega koos esitatud äriplaan tuli koostada viie aasta kohta.

Kulude summa, mille hüvitamist taotleti, oli kokku 150 mln krooni ehk ligi kolm korda rohkem kui oli käesoleva taotlusvooru eelarves raha. Abikõlbulikeks osutus 242 projekti ning paremusjärjestuse koostamiseks tuli PRIA-l moodustada pingerida hindepunktide alusel vastavalt põllumajandusministri määrusele, mis noortaluniku toetuse kehtestas. Maksimaalselt võis saada 60 punkti, kõrgeim saavutatud hinne oli 52 palli ning taotlust rahuldava otsuse saamiseks tuli ületada 25 punkti piir.

 

PRIA maaelu investeeringutoetuste büroo peaspetsialist Krista Tõnisson loetles, millele noortalunikud toetuseraha kulutada soovisid: loomade ja tehnika ostmine, lauda rekonstrueerimine, marjakasvatatuseks istikute ostmine ja külmkambri ehitus, jne. Põnevamate teemade seas on jaanalinnu-, küüliku- ja t¨int¨iljakasvatus, energiavõsa ja viinamarjakasvatuse rajamine. Kõige rohkem laekus äriplaane teravilja, rapsi, kartuli ja heintaimede kasvatamiseks,  veise- ja lambakasvatuseks. Kuid oli ka projekte, mille sisuks oli puuvilja-, marja- või köögiviljakasvatus, mesindus, sea- ning hobusekasvatus.

 

Noore taluniku toetuse maksimaalne suurus on 625 864 krooni ja seda võib saada üks kord meetme programmperioodi jooksul (2007-2013). 95-le esimesele toetusesaajale maksab PRIA raha välja juba juulikuus. Kellele esimesel korral raha ei jätkunud, saab taotluse uuesti esitada käesoleval sügisel järgmises taotlusvoorus. Kogu programmperioodiks on meetme eelarves raha kokku 185 miljonit krooni.

Toetuse saajate nimekiri on  PRIA kodulehel siin 

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus