Lisatud: 27. oktoober 2009

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

27Okt2009 40 eksootilist kala said eestikeelse nime

Põllumajandusministri määrusega kehtestati 40 uut kalaliigi nimetust, mida seni seadustes Eesti keeles välja ei olnud toodud. Seni võisid kaupmehed neile kaladele ise nimed panna.

Põllumajandusministeeriumi kalamajandusosakonna peaspetsialisti Vahur Võreli sõnul on paljud kaubandusketid ja kalatoodete tootjad viimastel aastatel hakanud sisse tooma uusi eksootilisi kalaliike. „Et neil aga eesti keeles kindlaid nimesid ei olnud, siis võiks üks kalaliik kanda erinevates poodides erinevat nime," põhjendas ta.

Uuteks liikideks, millel nüüd ka Eesti keeles ametlik nimi on, on näiteks Sinihai (Prionace glacua), Söödav rannakarp (Mytilus trossulus), Punasõrgvähk (Cherax quadricarinatus) ja veel 37 erinevat liiki.

Lisaks uutele liiginimedele täpsustatakse määruses ka informatsiooni, mis kala jaemüügi korral märgistusele või etiketile peab olema kantud. Lisaks liigi eestikeelsele nimele peab lõpptarbijale äratoodud olema ka tootmismeetod ja püügipiirkond. Tootmismeetodi all mõistetakse Võreli sõnul seda, kas tegemist on kasvanduses toodetud, avamerest või siseveekogust püütud liigiga.

Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder allkirjastas määruse „Kalandustoodete liikide tootenimetuste loetelu ning kalandustoodete väikesed tootekogused" muutmise eelmisel nädalal.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner