Lisatud: 07. märts 2003

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

07Mar2003 38 mln keskkonnatoetust ootab põllumeestele jagamist


Põllumajandusliku keskkonnatoetusega hüvitatakse osaliselt keskkonnasõbraliku majandustegevuse arendamisega kaasnevad kulud ning sellest tegevusest tingitud väiksem tulukus. Toetatakse mitmeid tegevusi, kuid kõik nad ei rakendu üle Eesti.

Kogu Eestis toetatakse mahepõllumehi ja eesti tõugu hobuse kasvatajaid. Mahepõllumajandusliku tootmise eest saavad toetust need ettevõtted, kes on tunnustatud mahetootjana või kes on käesoleval aastal esitanud Taimetoodangu Inspektsioonile taotluse ettevõtte tunnustamiseks.

Viiekümne kuues vallas on võimalik saada toetust hea taimekasvatustava võtete kasutamise ja ka võsastumata haritava riigimaa hooldamise eest. Nendeks valdadeks on: Loksa vald (Harju maakond); Emmaste, Kõrgessaare, Käina ja Pühalepa vald (Hiiu mk); Lohusuu vald (Ida-Viru mk); Pala ja Palamuse vald (Jõgeva mk); Lehtse vald (Järva mk); Hanila, Lihula, Martna, Noarootsi, Nõva, Ridala ja Vormsi vald (Lääne mk); Vihula vald (Lääne-Viru mk); Mikitamäe ja Räpina vald (Põlva mk); Häädemeeste, Kihnu, Saarde, Tali, Tõstamaa ja Varbla vald (Pärnu mk); Märjamaa vald (Rapla mk); Kaarma, Kihelkonna, Kärla, Laimjala, Leisi, Lümanda, Muhu, Mustjala, Orissaare, Pihtla, Pöide, Ruhnu, Salme, Torgu ja Valjala vald (Saare mk); Meeksi vald (Tartu mk); Helme, Hummuli, Karula, Taheva ja Tõlliste vald (Valga mk); Abja ja Karksi vald (Viljandi mk); Haanja, Meremäe, Misso, Mõniste, Rõuge, Varstu ja Vastseliina vald (Võru mk).

Lümanda ja Kihelkonna vallas Saaremaal ning Palamuse vallas Jõgevamaal jätkub kolmandat aastat keskkonnatoetuse maksmine kokku kümne erineva tegevuse eest.

PRIA büroodest saavad põllumehed kaardimaterjali ja eeltrükitud taotluse.

PRIA teeb toetuse määramise või taotluse rahuldamata jätmise otsuse hiljemalt 23. maiks. Taotluse rahuldamise korral saadetakse põllumehele kümne tööpäeva jooksul kirjalik kinnitus. Põllumehel tuleb kinnitus allkirjastada ja PRIA-le tagasi saata. 40% toetussummast maksab PRIA välja 20 tööpäeva jooksul pärast kinnituse tagasisaamist. Ülejäänud toetuse saab põllumees kätte hilissügisel.


Heli Raamets
PRIA pressinõunik

Uudised

Eile, 13. novembril toimus Maaeluministeeriumis arutelu mesindussektori esindajatega. Kohtumisel räägiti mesilaspere toetusest ning arutleti uue perioodi mesindusprogrammi ettevalmistamise teemal.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus bronn-vaike Arvamuse bänner