Lisatud: 07. märts 2003

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

07Mar2003 38 mln keskkonnatoetust ootab põllumeestele jagamist


Põllumajandusliku keskkonnatoetusega hüvitatakse osaliselt keskkonnasõbraliku majandustegevuse arendamisega kaasnevad kulud ning sellest tegevusest tingitud väiksem tulukus. Toetatakse mitmeid tegevusi, kuid kõik nad ei rakendu üle Eesti.

Kogu Eestis toetatakse mahepõllumehi ja eesti tõugu hobuse kasvatajaid. Mahepõllumajandusliku tootmise eest saavad toetust need ettevõtted, kes on tunnustatud mahetootjana või kes on käesoleval aastal esitanud Taimetoodangu Inspektsioonile taotluse ettevõtte tunnustamiseks.

Viiekümne kuues vallas on võimalik saada toetust hea taimekasvatustava võtete kasutamise ja ka võsastumata haritava riigimaa hooldamise eest. Nendeks valdadeks on: Loksa vald (Harju maakond); Emmaste, Kõrgessaare, Käina ja Pühalepa vald (Hiiu mk); Lohusuu vald (Ida-Viru mk); Pala ja Palamuse vald (Jõgeva mk); Lehtse vald (Järva mk); Hanila, Lihula, Martna, Noarootsi, Nõva, Ridala ja Vormsi vald (Lääne mk); Vihula vald (Lääne-Viru mk); Mikitamäe ja Räpina vald (Põlva mk); Häädemeeste, Kihnu, Saarde, Tali, Tõstamaa ja Varbla vald (Pärnu mk); Märjamaa vald (Rapla mk); Kaarma, Kihelkonna, Kärla, Laimjala, Leisi, Lümanda, Muhu, Mustjala, Orissaare, Pihtla, Pöide, Ruhnu, Salme, Torgu ja Valjala vald (Saare mk); Meeksi vald (Tartu mk); Helme, Hummuli, Karula, Taheva ja Tõlliste vald (Valga mk); Abja ja Karksi vald (Viljandi mk); Haanja, Meremäe, Misso, Mõniste, Rõuge, Varstu ja Vastseliina vald (Võru mk).

Lümanda ja Kihelkonna vallas Saaremaal ning Palamuse vallas Jõgevamaal jätkub kolmandat aastat keskkonnatoetuse maksmine kokku kümne erineva tegevuse eest.

PRIA büroodest saavad põllumehed kaardimaterjali ja eeltrükitud taotluse.

PRIA teeb toetuse määramise või taotluse rahuldamata jätmise otsuse hiljemalt 23. maiks. Taotluse rahuldamise korral saadetakse põllumehele kümne tööpäeva jooksul kirjalik kinnitus. Põllumehel tuleb kinnitus allkirjastada ja PRIA-le tagasi saata. 40% toetussummast maksab PRIA välja 20 tööpäeva jooksul pärast kinnituse tagasisaamist. Ülejäänud toetuse saab põllumees kätte hilissügisel.


Heli Raamets
PRIA pressinõunik

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Arvamuse bänner Infokeskus