Lisatud: 19. märts 2007

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

19Mar2007 26. märtsist alustatakse loomakasvatuse täiendava otsetoetuse taotluste vastuvõttu
Põllumajandusliku tegevusega tegeleval isikul on võimalik taotleda ammlehma ja ute kasvatamise täiendavat otsetoetust ning piima tootmiskvoodi ja veiste loomühikute alusel makstavat täiendavat otsetoetust.

Sarnaselt eelmise aastaga on tootmisega seotud ammlehma ja ute kasvatamise täiendav otsetoetus. Seega on toetuse maksmise põhimõtted samad, mis eelmisel aastal, kuid ammlehmade toetamise osas lõppes 2006. aastaga Eestile liitumislepinguga antud kolmeaastane erisus. 2007. aastal ei maksta ammlehma toetust lihaveise jõudluskontrolli all olevatele piimalehmadele, kellel on toetuse taotlemisele eelneva aasta jooksul sündinud vähemalt 50%lise lihatõu veresusega vasikas.

Sarnaselt ühtset otsemakset rakendanud liikmesriikidega seotakse piima tootmiskvoodi ja veiste loomühikute alusel makstav täiendav otsetoetus tootmise kohustusest lahti. Täiendavat otsetoetust makstakse 31. märtsi 2007. aasta seisuga määratud piima tootmiskvoodi alusel. Samuti  makstakse otsetoetust 2006. aasta veise kasvatamise täiendava otsetoetuse taotluse menetlemise käigus kindlaks määratud veiste loomühikute alusel ja ammlehma kasvatamise täiendava otsetoetuse taotluse menetlemise käigus kindlaks määratud piimalehmade loomühikute alusel.

Lisainformatsioon:
Karina Loi
Põllumajandusministeerium
Avalike suhete osakond
Pressiesindaja
625 6254
Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Arvamuse bänner Infokeskus