Lisatud: 18. august 2009

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

18Aug2009 1. septembrist kehtib koolipiimatoetuse lisatoetuse uus määr

Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder allkirjastas 7. juulil muudatused koolipiimatoetuse skeemi reguleerivas määruses, muutub ka toetuse määr.

Määruses „Nende piima ja piimatoodete loetelu, mille pakkumiseks koolipiimatoetust antakse, koolipiimatoetuse lisatoetuse määr, koolipiimatoetuse taotlemise ja taotluse menetlemise täpsem kord ning taotluse vormid" kinnitatakse uuest õppeaastast ehk 1. septembrist 2009 kehtima hakkav uus Eesti koolipiimatoetuse lisatoetuse määr. Selleks on 1 liitri koolipiimatoote kohta 3 krooni ja 60 senti varasema 4 krooni ja 60 sendi asemel.

Koos Euroopa Liidu toetusmääraga (2,93 krooni) ja Eesti lisatoetuse määraga (3,60 krooni)  kujuneb uueks abimääraks kokku 6,53 krooni 1 liitri koolipiimatoote kohta.  Kilogrammides arvestatult makstakse ELi eelarvest toetust 2,84 krooni ühe 1 kilogrammi tarbitud toote kohta ja Eesti eelarvest lisandub 3,50 krooni. Kokku makstakse 1 kilogrammi tarbitud toote eest toetust 6,34 krooni.

Lisaks muudeti määrusega ka koolipiima-toetuse taotlusvormi. Taotlusperioodi september-oktoober 2009 kohta tuleb koolipiimatoetuse taotlejatel esitada andmed juba uuel vormil. Nüüdsest arvestatakse keefiri, hapupiima ja maitsestatud hapupiima koguseid varasemate liitrite asemel kilogrammides.

Allikas: Põllumajandusministeerium

 

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus Arvamuse bänner bronn-vaike