Lisatud: 30. oktoober 2007

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

30Okt2007 1.novembrist tõuseb koolipiima riikliku lisatoetuse määr

Koolipiimatoetuse lisatoetuse uueks määraks on planeeritud 4 krooni ja 60 senti. Maksimaalne hind, mida abisaajalt võib küsida tõuseb 67 senti liitri kohta. Muudatustest lähtuvalt kujuneks 2,5% rasvasisaldusega piima võimalikuks lõpphinnaks 10 krooni ja 77 senti senise 9 krooni ja 10 sendi asemel. Nimetatud muudatus on tingitud viimasel ajal oluliselt suurenenud piima ja piimatoodete hinna tõusust.

Lisaks Eesti-sisestele muudustele on otsustatud toetusskeemis ühtlustada alates 1. jaanuarist 2008. aastast erinevate piimakategooriate Euroopa Liidu-poolsed toetuse määrad. Alates uuest aastast on kõikidele piimakategooriatele abimääraks 2,93 krooni liitri kohta. Selle muutusega tõuseb meil koolipiimaskeemis enim kasutatava 2,5%-lise piima Euroopa Liidu toetus varasemaga võrreldes 33 senti liitri kohta.

Koolipiima skeemis tõuseb toetuste osakaal koos õpilastelt küsitava osaga tasemele, mis tagab toetusskeemis osalevate haridusasutuste õpilastele turuhinnast soodsama hinnaga piima ja piimatoodetega varustamise lähitulevikus.

Pressiteate koostas:
Karina Loi
Põllumajandusministeeriumi pressiesindaja
625 6254
52 91 403

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus bronn-vaike Arvamuse bänner