Lisatud: 30. aprill 2014

Viimati muudetud: 14. mai 2014

A A A
Prindi rss

Uudised

30Apr2014 15. maiks tuleb teatada mesilasperede ja sigade arvud

PRIA tuletab klientidele meelde, et kord aastas tuleb mesinikel esitada enda mesilasperede ja seapidajatel sigade arvud.

Iga aasta 15. maiks tuleb mesinikel teatada PRIA põllumajandusloomade registrile mesilate mesilasperede arv 1. mai seisuga ning seapidajatel peetavate sigade arv 1. mai seisuga.

Täpne mesila asukoht ning mesiniku sidevahendite andmed registris võimaldavad mesilasperede paremat kaitset taimekaitsevahendite võimalike kahjustuste eest, kuna teave mesilate asukohtadest on põllupidajatele kättesaadav PRIA avalikul veebikaardil.

Nii mesilasperede kui sigade arvu teatamiseks on olemas vastavad teenused e-PRIAs. E-teenused leiab e-PRIAst "Teenused" menüüst loomade registri teenuste alajaotusest - vastavalt "Mesilasperede arvu teatamine" ja "Sigade arv ehitises".

Kes soovib esitada andmed paberil või digiallkirjastatult e-postiga, neil palume kasutada PRIA kodulehel olevaid vorme.

Oma mesilate ja sigalate andmeid registris on võimalik kliendil vaadata e-PRIAs  (loomade registri andmete vaatamise teenuses "Ehitiste andmed"). Kui mesila või sigade pidamiseks kasutatav ehitis on veel registreerimata, saab ka seda e-PRIA vahendusel teha.

Kui andmed  muutuvad või tegevus lõpetatakse, tuleb sellest registrisse 7 päeva jooksul teatada. Andmeid saab muuta ja sulgeda samuti e-PRIA kaudu.

Lisainfo registrite osakonna infotelefonil 731 2311.

 


Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Arvamuse bänner Infokeskus