Lisatud: 26. veebruar 2010

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

26Veebr2010 135 miljonit krooni investeeringutoetust suurendab kalurite sissetulekut

Riik toetab Euroopa Kalandusfondist kolme kalureid koondavat tootjarühma kokku 135 miljoni krooni investeeringutoetusega. Selle abil ehitatavad külmhooned võimaldavad kaluritel edaspidi saada oma kala eest märksa kõrgemat hinda kui seni.

„Kalurite jaoks on võtmeküsimuseks see, millal nad oma kaupa müüa saavad," põhjendas Põllumajandusministeeriumi maaelu- ja kalanduspoliitika asekantsler Toomas Kevvai külmhoonete rajamise toetamist. „Oma külmhooned võimaldavad kaluritel valida oma kala müügi hetke ja tänu sellele selle eest kõrgemat hinda küsida."

Toetust saavad kolm kalanduse valdkonna tootjate ühendust: Eesti Kalapüügiühistu, Eesti Traalpüügi Ühistu ja Eesti Kutseliste Kalurite Ühistu. Esimene neist koondab kaheksat, teine viit ja kolmas kuut kalapüügiga tegelevat ettevõtet. Need kolm tootjate ühendust kasutavad 90 protsenti Eestis traalidega püütavast kilu ja räime kvoodist.

Üks külmhoone rajatakse Paldiskisse, teine Haapsallu ja kolmas Pärnumaale. Minimaalselt peab iga külmhoone mahutama 2000 tonni kala ja külmutamise päevane võimsus peab olema 200 tonni.

Kõik kolm tootjarühma taotlesid investeeringutoetuseks 45 miljonit krooni ning tänaseks on Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet (PRIA) kõik kolm taotlust heaks kiitnud. Maksimaalne toetuse määr on 75%, seega omalt poolt lisab iga tootjarühm külmhoonete ehitusse vähemalt 15 miljonit krooni.

Uudised

Maaeluministeerium saatis kooskõlastusringile mesilaspere toetuse eelnõu. Mesilasperede pidajate toetamine aitab kaasa bioloogilise mitmekesisuse säilitamisele ja põllumajanduskultuuride saagikuse kasvule.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner