Lisatud: 26. veebruar 2010

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

26Veebr2010 135 miljonit krooni investeeringutoetust suurendab kalurite sissetulekut

Riik toetab Euroopa Kalandusfondist kolme kalureid koondavat tootjarühma kokku 135 miljoni krooni investeeringutoetusega. Selle abil ehitatavad külmhooned võimaldavad kaluritel edaspidi saada oma kala eest märksa kõrgemat hinda kui seni.

„Kalurite jaoks on võtmeküsimuseks see, millal nad oma kaupa müüa saavad," põhjendas Põllumajandusministeeriumi maaelu- ja kalanduspoliitika asekantsler Toomas Kevvai külmhoonete rajamise toetamist. „Oma külmhooned võimaldavad kaluritel valida oma kala müügi hetke ja tänu sellele selle eest kõrgemat hinda küsida."

Toetust saavad kolm kalanduse valdkonna tootjate ühendust: Eesti Kalapüügiühistu, Eesti Traalpüügi Ühistu ja Eesti Kutseliste Kalurite Ühistu. Esimene neist koondab kaheksat, teine viit ja kolmas kuut kalapüügiga tegelevat ettevõtet. Need kolm tootjate ühendust kasutavad 90 protsenti Eestis traalidega püütavast kilu ja räime kvoodist.

Üks külmhoone rajatakse Paldiskisse, teine Haapsallu ja kolmas Pärnumaale. Minimaalselt peab iga külmhoone mahutama 2000 tonni kala ja külmutamise päevane võimsus peab olema 200 tonni.

Kõik kolm tootjarühma taotlesid investeeringutoetuseks 45 miljonit krooni ning tänaseks on Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet (PRIA) kõik kolm taotlust heaks kiitnud. Maksimaalne toetuse määr on 75%, seega omalt poolt lisab iga tootjarühm külmhoonete ehitusse vähemalt 15 miljonit krooni.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner Infokeskus bronn-vaike