Lisatud: 04. september 2007

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

04Sep2007 10. septembril alustatakse kalandustoodete tootja või töötleja praktikatoetuse taotluste vastuvõttu

Tänavu 16. aprillil põllumajandusminister Helir-Valdor Seederi poolt allkirjastatud määruse kohaselt on esmakordselt võimalik lisaks kalandustoodete tootjale ka töötlejal taotleda riigilt praktikatoetust.

Praktikatoetus on rahaline abi, millega hüvitatakse osaliselt kalandustoodete tootja või töötleja ettevõttes korraldatud õpilase või üliõpilase õppepraktika kulud. Riigieelarvest toetatakse kokku kümnel kalanduserialal õppijate praktikat.

Praktikatoetust saab kalandustoodete tootja või töötleja taotleda sellise õppepraktika hüvitamiseks, mis on korraldatud 1. novembrist 2006 kuni 31. oktoobrini 2007 ning mille kestus ei ületa õppekavas määratud ajavahemikku. Pärast õppepraktika läbiviimist tuleb esitada
PRIA-le iga praktikandi kohta eraldi vormikohane aruanne. Aruandeid võetakse vastu 7. novembrini.
Toetust võib maksta ühe praktikandi kohta kuni neljakordse kuupalga alammäära ulatuses. Tegelik toetuse summa taotleja kohta sõltub praktikantide arvust ja praktika pikkusest. Praktikatoetuseks on riigieelarvest kokku eraldatud 1 675 000 krooni.

Praktikatoetuse taotlemise taotlus koos vajalike dokumentidega tuleb esitada 10. septembrist  kuni 17. oktoobrini posti teel järgmisel aadressil:

Kalandustoodete tootja ja töötleja praktikatoetus
PRIA
Narva mnt 3
51009 TARTU

Lisainformatsioon: Maarja Purik, põllumajandusministeeriumi kalamajandusosakond, telefon: 6256 223, e-mail: maarja.purik@agri.ee või
Angela Annilo, PRIA kalandustoetuste büroo, telefon: 737 1378. e-mail: angela.annilo@pria.ee  

Pressiteate koostas:
Karina Loi
Põllumajandusministeerium
Avalike suhete osakond
Pressiesindaja
625 6254

Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm allkirjastas mesilaspere toetuse määruse. Mesilasperede toetus aitab kaasa bioloogilise mitmekesisuse säilitamisele ja põllumajanduskultuuride saagikuse kasvule.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus