Lisatud: 16. detsember 2004

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

16Det2004 Uuest nädalast muutuvad koolipiima piirhinnad

Piirhindade muutmine on tingitud novembrikuus turul toimunud piima ja piimatoodete hindade tõusust ning tagab skeemi rakendamise vastavalt turuolukorrale. “Meie piimahindade kohanemine ühisturu tingimustega võtab ilmselt veel aega, seega võib ette näha sellest tulenevaid kohandusi tulevikus veelgi,” ütles põllumajandusminister Ester Tuiksoo.

 

Piirhindade kehtestamine määrusega kindlustab toetusskeemis osalevate haridusasutuste õpilaste varustamise soodsama hinnaga piima ja piimatoodetega, kuna sel juhul ei ole võimalik koolipiima pakkujal küsida koolipiima eest ebaõiglaselt kõrget tasu.

 

Uuest nädalast alates võib senise 18 sendi asemel skeemis õpilaste käest küsida liitri 2,5% piima eest maksimaalselt 2 krooni ja 90 senti. Päevas saab koolipiima programmis lapsele anda maksimaalselt 250 ml piima. Uued hinnad on lisatud tabelina pressiteate lisas.

 

Määrus hakkab jõustuma uuest nädalast, st 20.detsembrist 2004.

 

Lisainformatsioon:

 

Põllumajandusministeerium
Pressibüroo
Tel 6256110; 6256254

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner Infokeskus bronn-vaike