Lisatud: 02. jaanuar 2014

Viimati muudetud: 02. jaanuar 2014

A A A
Prindi rss

Uudised

02Jan2014 Seeder: võtame Rosselhoznadzori ettepanekuid tõsiselt

Eesti vaatab tõsiselt üle Venemaa veterinaarameti Rosselhoznadzori poolt piimatööstuste ja järelevalve kohta tehtud ettepanekud, et võimalikult kiiresti avada eksport Tolliliitu, ütles põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder täna kohtumisel Eesti Piimaliitu kuuluvate piimatööstuste juhtidega.

„Eesti ettevõtetel on soov võimalikult kiiresti Venemaa esitatud auditile reageerida ja turg avada,“ ütles põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder. „Toiduohutuses on Tolliliidu ja Euroopa Liidu nõuded kohati erinevad ning see ongi praeguse olukorra põhisisu. Eesti piimatööstuste toodangu kvaliteet on endiselt väga kõrge ja sellele polnud ka Tolliliidul etteheiteid.“

Seeder märkis, et riik ja Eesti piimatöötlejad saavad teha Tolliliidu nõuetele paremaks vastamiseks mitmeid muudatusi. „Ekspordi taasavamiseks kavatseme neid võimalusi ka kasutada.“

Rosselhoznadzori tarvis pannakse kokku tegevuskava, mis näitab, kuidas auditis tehtud ettepanekud ettevõtete tasandil ellu viiakse. „Samuti püüame leida võimalusi riiklike seireprogrammide laiendamiseks nende piimanäitajate osas, kus Euroopa Liidus ja Tolliliidus on erinevad nõudmised,“ selgitas Seeder.

Venemaa veterinaar- ja fütosanitaaramet Rosselhoznadzor teatas 24. detsembril, et kehtestab alates 9. jaanuarist viie Eesti piimatööstuse ja kuue kalatööstuse toodangu sisseveo keelu Tolliliitu (Vene Föderatsioon, Valgevene Vabariik ja Kasahstani Vabariik).


Vt ka http://goo.gl/hEO52K.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Arvamuse bänner Infokeskus