Lisatud: 30. november 2016

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

30Nov2016 Repinski: Toetada tuleb väikeste ja keskmiste põllumajandustootjate säilimist

Põllumajanduspoliitika meetmed peavad aitama säilitada põllumajanduse mitmekesise struktuuri, kus suurtootjate kõrval on oma koht väikestel ja keskmiste suurusega tootjatel, ütles maaeluminister Martin Repinski täna Türi Kultuurikeskuses toimunud Eestimaa Talupidajate Keskliidu kongressil.

Maaeluminister Martin Repinski sõnul tuleb hoiduda suurte ja väikeste põllumajandustootjate vastandamisest.  „Põllumajanduse struktuuris on oma koht kindlasti nii peretaludel kui suurtel tootmisüksustel. Võtmeküsimus on, kuidas me mitmekesist põllumajanduse struktuuri säilitada ning kõigile konkurentsivõimet suurendavaid toetusmeetmeid pakkuda,“ ütles Martin Repinski. „Põllumajanduse kontsentreerumise taustal peame tagama väikeste ja keskmiste põllumajandustootjate säilimise. Väiketootjate konkurentsivõime eelduseks on ühistegevus, spetsialiseerumine ja nišitootmine, aga ka eksport.“

Minister Repinski sõnul on meie põllumajandustoodetel suur ekspordipotentsiaal, kuid riik peab toetama  ettevõtjaid eksporditurgudele sisenemisel. “Väga oluline on saada toimima eksporditurud, selleks tuleb leida parimad tooted ja turud, millele keskenduda. Töö uute turgude avamiseks on käimas, ühtlasi olen võtnud selle prioriteediks oma ametiajal,“ lisas Repinski.

Minister andis kongressil ülevaate 2017. aastal makstavatest toetustest. Ministri sõnul makstakse 2017. aasta alguses välja 16 miljonit eurot kriisiabi, samuti taastatakse järgmisest aastast alates üleminekutoetused summas 19,9 miljonit eurot.

Türi Kultuurikeskuses toimunud Eestimaa Talupidajate Liidu kongressil „Üks mõisnik üle maa?“ olid fookuses põllumajanduse kontsentreerumisega seotud väljakutsed.

 

Uudised

Maapiirkonnas majandustegevuse mitmekesistamise toetusmeetme raames oli ettevõtjatel võimalus taotleda PRIA vahendusel investeeringutoetust projektidele, mis aitavad mitmekesistada maapiirkondade majandustegevust väljaspool põllumajandustootmist. Toetuse eesmärgiks on maapiirkondades eelduste loomine uute töökohtade tekkeks väljaspool põllumajandussektorit.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner