Lisatud: 02. detsember 2016

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

02Det2016 Repinski: Kriisiabi tuleb võimalikult kiiresti välja maksta

Kriisiabi tuleb uue aasta alguses võimalikult kiiresti välja maksta, ütles maaeluminister Martin Repinski Tartumaal Kevili Rõngu terminalis toimunud Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti (PRIA) kliendinõukoja istungil.

„Oluline on, et kriisiabi saaks põllumeestele tuleva aasta alguses võimalikult kiiresti välja makstud. Taotluste menetlemise kiirendamiseks on kavas erakorralise kohandamistoetuse taotlusi võtta vastu ainult elektrooniliselt e-PRIA kaudu,“ ütles maaeluminister Martin Repinski. „Kindlasti tagame e-PRIA nõustamise kõigile tootjatele, kes seda vajavad, et kellelgi ei jääks selle tõttu taotlus esitamata.“

e-PRIA nõustamist pakuvad nii PRIA maakondlikud teenindusbürood kui ka Maaelu Edendamise Sihtasutuse juures tegutsevad Nõuandeteenistuse konsulendid.

Ministri sõnul on lähiaastatel kavas viia järk-järgult kõik PRIA teenused elektrooniliseks. „Aastaks 2018 plaanime enamus taotlusi vastu võtta läbi e-PRIA. Üleminek e-PRIA-le muudab põllumeeste jaoks taotluste menetlemise läbipaistvamaks ja kiirendab toetuste väljamaksmist,“ lisas Repinski.

PRIA peadirektor Jaan Kallas tutvustas kliendinõukoja liikmetele valminud PRIA arengukava. PRIA arendusosakonna juhataja Mariell Jõesalu andis ülevaate e-PRIA tehtud ja käimasolevatest arendustest ning peadirektori asetäitja Ahti Bleive satelliiditehnoloogial põhineva tehnilise niitmise tuvastamise süsteemi arengutest. 

PRIA Nõukoda on nõuandev organ, mille eesmärk on hinnata PRIA tegevust toetuste menetlemisel, koguda, läbi vaadata ja arutada ettepanekuid toetuste menetlemise parandamiseks, teha ettepanekuid klienditeeninduse parandamiseks ning õigusaktide muutmiseks ja täiendamiseks, et tõhustada põllumeeste ja PRIA koostööd.

PRIA Nõukotta kuuluvad 15 aktiivset klienti, kellel on olnud pikaajaline koostöösuhe PRIA-ga ja kes on PRIA töökorraldusega kliendivaatest hästi kursis.

Kliendinõukoja istungi järel tutvus minister Repinski teravilja- ja rapsikasvatajate ühistu Kevili Rõngu terminaliga.

Lisaks külastab minister Tartumaa visiidi käigus Luke Farmimeiereid  ja OÜ Männiku Piima, kus kohtub kohalike põllumajandusettevõtjatega.

Uudised

Maapiirkonnas majandustegevuse mitmekesistamise toetusmeetme raames oli ettevõtjatel võimalus taotleda PRIA vahendusel investeeringutoetust projektidele, mis aitavad mitmekesistada maapiirkondade majandustegevust väljaspool põllumajandustootmist. Toetuse eesmärgiks on maapiirkondades eelduste loomine uute töökohtade tekkeks väljaspool põllumajandussektorit.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus