Lisatud: 26. jaanuar 2009

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

26Jan2009 PRIA valib riigihanke abil toiduabi-toodete pakkujat

Hanke sisuks on kolme liiki teraviljatoodete pakendamine  erimärgistusega pakkidesse ja tarnimine 28 sihtpunkti Eestis. Riigihanke tingimustes annab PRIA pakkujaile teada toodete kogusummad ja ootab pakkumisi, mitu kilogrammi pakendatud ja märgistatud iga toodet pakkujad on valmis selle summa eest loovutama ning kui palju maksaks kaupade kohaletoimetamine maakondadesse. Toidukaup ei pea olema toodetud ja pakendatud Eestis, küll aga Euroopa Liidus.

PRIA soovib teada 2,5 mln krooni eest makaronide, ligi 0,7 mln krooni eest nisujahu ja 1,5 mln krooni eest tarnitavate teraviljahelveste koguseid. Soodsaima pakkumise väljaselgitamiseks kehtestatud hindamiskriteeriumid võtavad arvesse erimärgistusega pakendatud toote 1 kg hinda ja tarnimishinda.  

Riigihankes osalemiseks saab pakkumusdokumente 2. veebruarini tööpäeviti PRIA keskusest Tartus, Narva mnt 3. Edukaks tunnistatava pakkujaga sõlmib PRIA hankelepingu tingimusel, et pakkuja esitab enne lepingu sõlmimist PRIA-le tagatise, mis vastab 110 protsendile tema pakkumuse summast.

Toidukaup tuleb sihtkohtadesse toimetada hiljemalt 31. juuliks 2009.

Euroopa Komisjoni kehtestatud tingimustel puudustkannatavatele inimestele toiduabi jagamise vahendajaks on Eestis PRIA. Taotlusi toiduabi koguste kohta esitavad heategevusega tegelevad mittetulundusühendused ja sihtasutused, kes on ka toidukaupade jagajad kohtadel. PRIA korraldab taotluste vastuvõttu (tähtaeg 2. mai), Eesti toiduabi-soovide edastamist Euroopa Komisjonile ning toodete tarnijate leidmist riigihanke abil. PRIA kontrollib kohtadel toiduabi väljajagamist ja selle arvestust - eriti jälgitakse, et kõik toiduabiks määratu jõuaks tegelike puudustkannatajateni ning antaks neile tasuta.

Euroopa Liidu toiduabi on Eestis varem jagatud 2007.aastal (505 tonni makarone ligikaudu 55 000 abivajajale)  ja mullu (94 tonni nisujahu ja 185 tonni makarone 30 000 inimesele). Käesolevaks aastaks on Eesti Punane Rist, Rapla Vabakogudus ja Kristlik Kodu Petrula taotlenud toiduabi umbes 50 000 abivajaja jaoks. Millises mahus on võimalik tänavusi soove rahuldada, selgub riigihanke tulemustest.

PRIA on kaheksa aasta jooksul vahendanud Eesti maaelu-, põllumajandus-, metsandus- ja kalandussektorisse kokku ligi 12 miljardi krooni ulatuses toetusi, rakendades Euroopa Komisjoni ja Eesti Põllumajandusministeeriumi väljatöötatud meetmeid vastavalt õigusaktides sätestatud nõuetele.

Uudised

Loe, kuidas PRIA teostab põldude seiret satelliidiga ja millised tähelepanekud klientidele edaspidi rohumaade hooldamisel kasuks tulevad.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus