Lisatud: 03. detsember 2007

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

03Det2007 PRIA otsib EL toiduabi toiduainete valmistajaid

Riigihanke korras otsib PRIA ettevõtteid, kes pakuks müügiks 185 tonni makarone ja 94 tonni nisujahu, pakkumismenetluse teel soovib PRIA leida 81 tonni manna ja 19 tonni teraviljahelveste pakkujat.

 

“Toiduabi on üks Euroopa Liidu turukorralduslik meede, mille eesmärk on toetada ELis puudustkannatavaid inimesi,” selgitas PRIA sekkumise, eraladustamise ja kvoodi büroo juhataja Lily Hantson, kelle sõnul on sellist skeemi teistes liikmesriikides rakendatud juba aastaid.

 

Eesti osalemise toiduabi skeemis otsustab Põllumajandusministeerium. Esmakordselt rakendati toiduabi meedet Eestis möödunud aastal ning esimene taoline abi jõudis Eesti puudustkannatavate inimesteni tänavu suvel, mil heategevusorganisatsioonid jagasid abivajajatele 505 tonni makarone.

 

Kuna skeemi üks eesmärke on ka EL sekkumisvarudesse turu reguleerimiseks ostetud varude vähendamine, tasuti toona toiduainete valmistajale teraviljas. “Tänavu ELi sekkumisvarudes teravilja ei ole, kuid Euroopa Komisjon (EK) otsustas skeemi ikkagi rakendada ning eraldas selle jaoks liikmesriikidele raha,” selgitas Hantson toiduabi skeemi põhimõtet.

 

“Selle, kes täpselt on puudustkannatavad isikud, selgitavad välja juba heategevusorganisatsioonid, kes valmistoodangu ka abivajajateni toimetavad,” selgitas Hantson. Ka selle arvestuse, kui palju mingeid toiduaineid toiduabi korras Eestis vaja jagada oleks, on Hantsoni sõnul välja selgitanud heategevusorganisatsioonid. Oma soovid toiduabi saamiseks on PRIAle esitanud Eesti Punane Rist, SA Dharma Heategevuskeskus, Rapla Vabakogudus. PRIA ülesanneteks on leida toiduainete pakkujad, leppida kokku tarnekohad ning kontrollida, et kogu tegevus vastaks EK poolt sätestatud tingimustele.

 

“Nüüd saavadki tööstused, ettevõtjad ja müüjad esitada meile pakkumised, millise kilo hinnaga nad on nõus neid koguseid müüma” selgitas Hantson skeemi ülesehitust. “Seejärel saame sõlmida lepingu EK poolt Eestile eraldatud eelarve ulatuses,” selgitas Hantson ning lisas, et toiduabi programmi rakendamiseks on Eestile eraldatud 3,01 miljonit krooni.

 

Täpsemat infot meetme tingimuste kohta saab PRIA sekkumise, eraladustamise ja kvoodi büroost tel 737 7630 ning PRIA kodulehelt www.pria.ee. Ajakirjanikel palun küsimustega pöörduda PRIA pressinõuniku poole.

Uudised

Maaeluministeerium saatis kooskõlastusringile maaeluministri määruste muutmise eelnõu, mille eesmärk on muuta 2019. aastal mitmete taotluste esitamine elektrooniliseks, et lihtsustada taotluste esitamist.

Kõik uudised »

avatud taotlusvoorud

Leader-meetme raames antav projektitoetus (MAK 2014-2020 meede 19.2, 19.3)

Piima- ja piimatoodete sektori tootmise kavandamise kokkulepped

Teravilja sekkumiskokkuost

Lõssipulbri müük sekkumisvarudest 2018

Koolikava toetus

Põllumajandustootja asendamise toetus 2019

Kalanduspiirkonna kohaliku arengu strateegia rakendamine (EMKF meede 3.3 projektitoetus) 2016-2019

Algatusrühma koostöötegevused (EMKF meede 3.4) 2016-2019

Kalapüügi- ja vesiviljelustoodete käitlemisettevõtete energia- ja ressursiauditi tegemise toetus (EMKF meede 4.4.3) 2018

Integreeritud mereseire arendamise toetus (EMKF meede 8.1) 2018 teine taotlusvoor

Kalapüügi- ja vesiviljelustoodetele uute turgude leidmise ning kalapüügi- ja vesiviljelustoodete teavitus ja tutvustuskampaaniate toetus (EMKF meede 4.3) 2018

Kalasadamate investeeringutoetus (EMKF meede 1.23) 2018

Vesiviljelusettevõtte negatiivse keskkonnamõju vähendamise toetus (EMKF meede 2.3) 2018

Kalapüügi- ja vesiviljelustoodete töötlemise energia- ja ressursisäästlikumaks muutmise toetus (EMKF meede 4.4.4) 2018

Püügivahendi parendamise toetus (EMKF 1.15) 2018

Kalapüügi- ja vesiviljelustoodete sertifitseerimise ning turu-uuringute tegemise toetus (EMKF meede 4.3.2) 2018

Merekeskkonna bioloogilise mitmekesisuse ja ökosüsteemide kaitse ning taastamise toetus (EMKF meede 1.18) 2018

Eesti maaelu arengukava 2014-2020 (MAK) rahastamisvahend

Põllumajandusettevõtete tulemuslikkuse parandamise investeeringutoetus (MAK 2014-2020 meede 4.1) 2018 kuues voor

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus bronn-vaike Arvamuse bänner