Lisatud: 29. jaanuar 2008

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

29Jan2008 PRIA määras põllumeestele üle poole miljardi krooni maaelu arengukava toetusi

Ebasoodsamate piirkondade toetust määrati 9962 taotlejale summas 128,3 mln krooni. Maaelu arengukavas planeeritud põllumajandusliku keskkonnatoetuse raames määrati 5886 taotlejale 280,2 mln krooni toetust keskkonnasõbraliku tootmise eest ning 1224 taotlejale 92 mln krooni mahepõllumajandusliku tootmise toetuseks. Ohustatud tõugu loomade (eesti tõugu hobune, raskeveo hobune, tori hobune ning eesti maatõugu veis) pidamiseks said 784 taotlejat kokku toetust üle 4 mln krooni.

Kõikide meetmete osas kokku on nimetatud toetuste taotlejate arv võrreldes eelmise aastaga kasvanud 2415 võrra ja väljamakstav summa ligi 66 miljoni krooni võrra. Nii keskkonnasõbraliku kui mahepõllumajandusliku tootmise toetuse saajaid on aasta jooksul tuhande võrra juurde tulnud.

Täies ulatuses makstakse taotletud toetused välja 11 710 taotlejale, osaliselt ligi 4200-le, rahuldamata jäeti 1491 taotlust ning rohkem kui 400 taotlejalt nõutakse varem väljamakstud summadest kokku üle 3,5 mln krooni tagasi.

Toetuste osalise maksmise või taotluste rahuldamata jätmise  põhjusteks on PRIA agrokeskkonna ja vähemsoodsate alade toetuste büroo juhataja Toomas Tõrra kinnitusel see, kui taotlejad on oma viieks aastaks võetud kohustusi üle lubatud määra vähendanud või nende täitmise enne kohustuse lõppu lõpetanud; või on kohapealse kontrolli tulemusel selgunud, et taotleja on eiranud vastava toetuse saamiseks kehtestatud nõudeid, mis toob samuti kaasa toetussumma kärpimisi.

Toetuse saajate nimekirjad koos määratud summadega avaldatakse PRIA veebilehel www.pria.ee 31. jaanuaril, summad hakkavad taotlejate pangaarvetele laekuma alates järgmisest nädalast ning väljamaksmised toimuvad veebruarikuu jooksul. Nagu eelnevailgi aastatel, makstakse kõiki toetuseliike eraldi ning kuna tegu on kaasfinantseeritavate meetmetega, võib ka ühe toetuse raha laekuda kahes osas – Eesti ja Euroopa Liidu osa eraldi.

Uudised

Loe, kuidas PRIA teostab põldude seiret satelliidiga ja millised tähelepanekud klientidele edaspidi rohumaade hooldamisel kasuks tulevad.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner